-3.4 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

Kümme bussi sõitis libedalt maanteelt kraavi

“Minu teada on kraavi sõitnud kümmekond bussi, mida oleme käinud osaliselt välja tõmbamas,” ütles eile pärastlõunal Saare teedevalitsuse juhataja asetäitja Toomas Magus, kel tuli suur osa eilsest päevast veeta ühest õnnetusekohast teise juurde sõites.
Saare politsei korrapidaja ütles õhtupoolikul, et libeduse tõttu ei juhtunud eile maakonnas ühtegi inimvigastustega liiklusõnnetust.
Kolm bussi järjest sõitis hommikul kella 6 – 7 vahel kraavi Leisi vallas Koikla külavaheteel. Pärast esimese, kolme Muhu kalatööstuse töölist vedanud bussi kraavi vajumist paluti abi päästeteenistuselt. Kui päästeauto Leisist kohale jõudis, oli kraavi sõitnud ka ühe reisijaga Neomobile liinibuss, mõne aja pärast sõitis samas kohas teelt välja rohkem kui kümmet reisijat vedanud Enso Mööbli buss.
“Tee oli tattlibe, oli teekallak ja külgtuul – see andis muidugi viimase lihvi,” kirjeldas Neomobile liinibussi roolinud Tõnis Koppel. Tema juhitud buss kannatada ei saanud, vaid tagavararatta kinnitus purunes kraavist väljatõmbamisel.
Klaaslibeda tee tõttu ei suutnud Leisi päästeauto busse kraavist välja tõmmata, küll aga takistati sõidukite veel sügavamale kraavi vajumist. Appi kutsuti teedevalitsus ning kaks päästeautot Kuressaarest. Kella poole üheks päeval oli teedevalitsuse teehöövel päästeauto toetusel kõik kolm bussi taas teele aidanud.
Kolm bussi sõitsid kraavi ka Uduvere – Saia teel, seal oli õnnetus aga veidi õnnelikum. Õpilasi vedanud Sareta liinibussi tõmbas välja teedevalitsuse teehöövel, teised abi ei vajanud.
Mitmed liinibussid olid sunnitud eile libeda tee tõttu oma reisi katkestama või läbisõiduks teist teed otsima.
“Olen päeva läbi tegelnud sellega, et kraavi läinud bussi asemel uut kohale saata,” ütles transpordifirma Neomobile vanemdispetser.
Dispetsher sõnas, et lõunastele liinidele saadeti bussid alles siis, kui teedevalitsus oli kinnitanud, et teed on tõepoolest sõidetavad.
“Kui tõesti on teel ikka lauskvesi peal, siis sinna buss ikka ei lähe,” lausus dispetser.
Ta lisas, et kriisiolukordades peavad küllalt palju otsustusi tegema bussijuhid ise, kuid ka bussireisijad andsid eile bussijuhile nõu.
“Ma tean, et kui Kaali kandis hakkas üks busijuht keerama, tõusid bussis inimesed püsti ja ütlesid, et ärge sealt küll läbi minge!,” sõnas dispetser.
Tema kinnitusel ei ole tänavuse talve jooksul teed varem nii libedad olnud. Sama kinnitasid ka bussijuht Tõnis Koppel ja teedevalitsuse asejuhataja Toomas Magus.
“Väga libe” on selle kohta isegi vähe öeldud

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised