-2.8 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

Bussifirma Sareta kõrvaldati konkursilt

Komisjon alustas oma istungit juba esmaspäeval, kui pakkumisele kvalifitseerus kolm firmat: Sareta, Neomobile ja Sarbuss.
Neist viimasena kvalifitseerus Neomobile, kellel paluti täiendavalt lahti kirjutada üks öiend. Seejärel esitas komisjoni liige Urmas Lõhmus äriregistri faksikoopiad AS Sareta kohta, mida komisjon kontrollis mitu päeva.
Eilseks oli komisjonile, kuhu kuuluvad esimees Andrus Lulla, liikmed Hilja Saagpakk, Jaan Leivategija, Hans Teiv, Jüri Pärtel, Ülo Vevers, Mart Mäeker, Kalmer Poopuu ja Urmas Lõhmus, selge, et Sareta esitatud andmed olid tõepoolest valed ja sellest ka otsus.
Komisjoni esimees Andrus Lulla ei soostunud konkreetsetest andmetest rääkima, vihjates konfidentsiaalsuse nõuetele. Lisas vaid, et valed olid Sareta bilansi andmed ja audiitori järeldus.
AS Sareta tegevjuht Henno Liiv ei soostunud samuti asja lähemalt kommenteerima.
“Mul on sellest porigaloopimisest juba ammu kõrini, nüüd on mul aega järele mõelda, kas komisjoni otsuse edasikaebamiseks on põhjust või ei,” ütles Liiv.
“Tundub, et pean aktsepteerima komisjoni otsust.”
Komisjon koguneb taas järgmise nädala keskel, et arutada pakkumiste vastavakstunnistamist. Konkursil jätkatakse tööd Sarbussi ja Neomobilega.
Sarbuss soobib saada vaid Kuressaare linnaliine, Neomobile konkureerib kõikidele liinigruppidele.
Kuidas kolm liinigruppi nende vahel jaotub, peab selguma selle kuu lõpuks.
Läinud aasta novembris välja kuulutatud riigihange vedaja leidmiseks Kuressaare linnaliinidele ja maaliinidele ebaõnnestus, kuna seni kõiki liine teenindanud AS Neomobile protestis konkursi tulemused.
Pakkumisel tunnistati ainsana edukaks AS Sareta, Neomobile pakkumine loeti tingimustele mittevastavaks, kuna firma tegi pakkumise viie aasta peale, samas oli konkursitingimustes kirjas lepingu sõlmimine kaheks aastaks.
Neombile hinnangul ei olnud see tingimus vastavuses ühistranspordi seadusega. Konkursikomisjon tunnistas hanke ebaõnnestunuks ja kuulutas välja uue pakkumise. Seekord sõlmitakse võitjaga leping viie aasta peale.
VELJO KUIVJÕGI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised