-3.4 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

Vardo aitas hiidlased kodusaarelt välja

Heltermaalt Rohukülla sõitnud parvlaev Kõrgelaid pidi esmaspäeva pärastlõunal poolelt teelt tugeva tuule ja laevateele kuhjunud jää tõttu tagasi pöörduma. Heltermaalt ega Rohukülast ei väljunud enam ükski laev, sest need poleks suutnud sihtkohta jõuda.
Liiklus taastus eile pärastlõunal, kui Rohukülast Heltermaale väljus korraga kaks väikest parvlaeva, Harilaid ja Kõrgelaid. Laevakompanii pressiesindaja sõnul oli parvlaevade väljumise ajaks kogunenud Rohuküla sadamasse ootele nii palju autosid, et kokku 65 sõidukit mahutavad väikepraamid said mõlemad täis. Kümnele meetrile sekundis raugenud tuul on tema sõnul praamiliikluseks üsna talutav.
“Ülesõit kestab küll kauem,” nentis pressiesindaja.
Parvlaevad väljusid Rohukülast kella 15.30 paiku ning olid 17.30 Heltermaale jõudnud.
“On lootust, et kolmapäevaks taastub graafikujärgne liiklus.”
Pressiesindaja sõnul on ka juba Heltermaa sadamasse autosid kogunenud ning kella 18 paiku alustavad parvlaevad tagasiteed.
Triigi – Sõru liinil kurseeriva parvlaeva Vardo kapten Tiit Jõgi ütles eile õhtul Meie Maale, et Vardo tegi päeva jooksul neli edasi – tagasisõitu.
“Sõidame ilma graafikuta seoses sellega, et Heltermaa ja Rohuküla vahel liiklust ei toimu,” sõnas Tiit Jõgi.
Tavaliselt teeb Vardo kaks edasi – tagasireisi päevas.
Jõgi sõnul kasutati Vardot eilse päeva jooksul aktiivselt Saaremaa kaudu Mandri – Eestisse sõitmiseks.
“Täna on kõik reisid täis olnud,” sõnas Jõgi.
Kui tavaliselt võtab Vardo peale umbes 15 sõiduautot, siis eile oli praam koormatud suuremate masinatega, mis vedasid toitu ja muud kaupa.
Esmaspäeval läks korraks paigast ka Saaremaale sõitvate parvlaevade graafik, kuna Kuivastu – Virtsu liinil segas laevu liikuma hakanud jää.
MM

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised