1.7 C
Kuressaare
Neljapäev, 20. jaanuar 2022

Linn otsib Lehe tänava majale ostjat

Linnavalitsus arutas eilsel nõupidamisel Lehe tänav 5 asuva lõpuniehitamata korterelamu hoonestusõiguse seadmise tingimusi. Võib – olla saaks hoone, mis on praktiliselt lagunemisohus, ikkagi valmis ehitada, rääkis abilinnapea Aarne Mustis.
“See on aastaid seisnud, need on sisuliselt varemed. Oleme püüdnud seada maha müüa, aga keegi ei taha,” sõnas ta ja viitas, et kaks naabruses asuvat pooleliolevat hoonet on paremas seisukorras.
“Meie oma jäi pooleli, tal on ka külmakahjustused,” ütles abilinnapea.
Mustise sõnul on linn kinnisvarafirmadega pidanud läbirääkimisi, et teatud tingimustel üritada hoone ehitust jätkata.
“Pigem linna initsiatiivil on otsitud, et keegi võtaks selle arendusprojektina ette. Linnal endal raha pole, et maja valmis ehitada ja siis hakata kortereid edasi müüma,” möönis Mustis, kelle sõnul on linnavalitsuse peamine eesmärk Lehe tänava pisikvartal lõpuni ehitada.
Linnapea Jaanus Tamkivi lootis, et kui hoonestusõiguse seadmise konkurss välja kuulutatakse, siis mõni kinnisvarafirma asjast ka kinni hakkab.
“Ilmselt on niipidi seda õigem teha. Linna vahendite sinna alla kinni panemine võib kurvalt lõppeda nii nagu eelmise valitsuse ajal juhtus. Kui korterid on järelmaksuga maha müüdud, selgub, et miljon on puudu,” rääkis linnapea.
Linna raha on Lehe 5 ehituse all kinni 50 000 krooni.
“Olen täna valmis selleks, et kui ikka sealne ümbrus korda saaks, võiks linn maja müüa ka ühe krooni eest. Siin on kaks võimalust, kas valmis ehitada või lammutada ja teha haljasala,” rääkis Tamkivi.
Projekti tasuvus sõltub olukorrast korteriturul.
“Kas hoonestusõiguse taotleja suudab neid kortereid müüa, kas leidub potentsiaalseid ostjaid,” rääkis Mustis, kelle hinnangul on elamuehitusprojekt suurte riskidega seotud. Selleks tuli tema sõnul kaasata kinnisvarainimesi, kes suudavad olukorda hinnata.
“Viimasel ajal on korterite nõudlus suurenenud ja hinnad tõusnud, võib – olla selleks ajaks, kui projekt teatud tasemele jõuab, on see juba majanduslikult tasuv,” möönis Mustis.
MM

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised