-9 C
Kuressaare
Pühapäev, 5. detsember 2021

12. veebruarist saab tulusid deklareerida ka e-maksuametis

Alates järgmisest esmaspäevast saab üksikisik maksuameti koduleheküljel deklareerida oma eelmise aasta sissetulekuid, ütles maksuameti direktori asetäitja Aare Lapõnin esmaspäeval BNS – ile. Endiselt saab tulusid deklareerida ka Hansa ja Ühispanga internetipanga kaudu ning posti teel.
Tegelikult avaldas ka Sampo Pank soovi pakkuda klientidele võimalust täita tuludeklaratsiooni panga koduleheküljel, aga selleks ei jätkunud ressursse, lisas Lapõnin.
Internetis tuludeklaratsiooni täitmise teeb lihtsamaks see, et arvuti ei lase eriti palju valesti sisestatud andmeid panna, seletas Lapõnin. Kui kontrollimisel siiski leitakse algandmete poolelt valeandmeid, võtab revident inimesega asjade selgitamiseks ühendust.
Abikaasade ühisdeklaratsiooni esitades peab ka abikaasa elektroonilisel teel andmeid kinnitama. Mingeid lisapabereid maksuametile saata pole vaja, neid nõutakse vaid siis, kui tekib ankeedis arusaamatusi või kahtlusi andmete õigsuses.
Deklaratsiooni ärasaatmisel ütleb programm inimesele registreerimisnumbri, mis kinnitab ankeedi maksuametile saatmist.
Lapõnini sõnul on interneti teel maksuametile deklaratsioonide saatmine häkkerite eest kaitstud samamoodi nagu internetipangad.
Tuludeklaratsiooni peab esitama sarnaselt varasematele aastatele 31. märtsiks.
BNS/MM

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised