-0 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Jahifaasan tuli taluõuest toidupoolist otsima

Eile selgus, et talu koeratoidu kausi kallale oli tulnud jahifaasani kukk, kes ilmselt pärit Uno Vaidi faasanikasvandusest. Keskranna talu peremees Kalev Vesmann ütles, et nende talu koer ei teinud linnust väljagi.
“Kass algul ajas teda taga, aga jättis üsna pea rahule,” sõnas talunik.
20. jaanuaril tellisid Saaremaa jahikliendid Kuressaare jahipiirkonalt faasanijahi 150 linnule. Kolmandik jahiks vabadusse lastud faasanitest lasti maha, ülejäänud pääsesid aga pakku. Üks lind maksab ligi 180 krooni.
“Ka läinud aastal korraldasime sealsamas Järve ja Mändjala kandis faasanijahi sajale linnule, keskmiselt kolmandik tabati ka siis, selgitas Riigimetsa Majandamise Keskuse Lääne – Saarte regiooni juhataja Uno Vait.
“See konkreetne lind võib sealkandis pesitseda aga juba neli aastat, ajast, mil me faasanitega tegelema hakkasime,” lisas ta.
Vaidi sõnul on faasaneid varem Saaremaal loodusesse lastud, nähtud on ka nende pesakondi. Saareküla lähedal lahtilastud faasaneid märgati mõne nädala pärast juba Muhus.
“Iseasi, kuidas linnud meie looduses pesitsema jäävad. Põhivaenlane pole neile mitte külm, vaid kullid ja rebased,” rääkis Vait.
Ta soovitas Keskranna talu pererahvale, kui nood tahavad, et faasan nende kodu lähedusse jääks, ajutise puuri, milles lind praegu on, õue jätta. Faasan tuleb sinna ikka sööma, oli Vait kindel.
VELJO KUIVJÕGI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised