-2.8 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Saksa suursaadik: inimesituleb kohale meelitada

Suursaadik nentis, et tema Saaremaa – visiit on osa ringreisist mööda Eestit, mille eesmärk on külastada kõiki maakondi.
“Tallinn on ilus linn, aga mitte terve riik,” ütles Gerhard Enver Schrömbgens.
“Väljasõitude ajal saame vaadata, kuidas käib elu maakondades. Kohapeal saab sellest hoopis teistsuguse pildi, kuigi siiani on sõidud piirdunud vaid 24 tunniga,” rääkis suursaadik.
“Maakondade probleemid on mulle üldjoontes tuttavad, kuid kohapeal rääkides saab nendest täpsema ülevaate ja teinekord lisandub asjale teistsugune aktsent,” lisas ta.
Saadik tunnistas, et saksa ärimehed pole olnud kuigi varmad Eestisse investeerima.
“See on hell koht, kuna ka mina soovin, et saksa investorid ja ärimehed tunneksid rohkem huvi Eesti vastu.
Selles ajast peale, kui ma Eestisse tulin, olen püüdnud endale selgeks teha, miks ei olda valmis end intensiivsemalt Eestiga siduma, kuid päris selget vastut pole õnnestunud leida,” möönis suursaadik Schrömbgens.
“See, mis toimub, on ju tegelikult hea – Eesti väliskaubandusbilansis on Saksamaa esimese nelja hulgas. Investeeringute puhul pole tegu mitte Eestist eemalehoidmise ega halvakspanuga. Tavaliselt vastatakse, et turg on liiga väike. Aga soomlaste ja rootslaste jaoks on ta ju sama suur. Öeldakse ka, et Eesti on kaugel. Loomulikult on Soome lähemal, aga ega Singapur ole ka just ukse ees. Seega, huvi pole tõesti piisavalt arenenud,” kõneles suursaadik.
Ta viitas oma kogemusele, et inimesed, kes on ise Eestis viibinud ja näinud, millisel arengutasemel riik on, muutuvad tunduvalt ärksamaks. “Seetõttu tuleb inimesi kohale tuua, kohale meelitada,” lisas saadik.
Turismist kõneldes arvas suursaadik, et sakslaste jaoks ei saa Eestist kindlasti massiturismimaad.
“Ka Rootsi ja Soome pole sakslastele massiturimismaad. Sakslane otsib päikest ja leiab seda Kanaaridelt, Aafrikast,” sõnas saadik ja lisas, et Eesti võimalus on kindlasti eriturismi, nagu jahi – ravi -, loodusturismi arendamises.
MM

Eelmine artikkelIncap Electronics laiendab tootmist
Järgmine artikkelPolitseikroonika
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised