-1.5 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

Saare Tootjate Liit valis kõige ettevõtlusvaenulikuma ametniku

Möödunud nädala esmaspäeval tootjate liidu üldkogu kinnitas juhatuse otsuse ühehäälselt. Sama üldkogu kutsus ka üles kohalikku pressi (ajaleht Meie Maa) sündmuste välise külje ja kõmuliste pinnavirvenduste kajastamise kõrval enam tähelepanu pöörama majanduse arengu ning seda takistavate asjaolude süvaanalüüsile, sealhulgas ettevõtlusvabadust piiravatele ilmingutele avaliku sektori tegevuses.
Saare Tootjate Liidu juhatuse esimees Prits Liblik keeldus Meie Maale kommenteerimast, kui palju oli tiitlile pretendente ja kes veel arvamust avaldasid.
“Saime palju kirju, mõnes olid ka oma küla solvajad ära toodud, juhatus valis mitme kandidaadi hulgast välja Kasemetsa, rohkem ma ei avalikusta,” ütles Liblik.
“See on meie ühenduse liikmete subjektiivne arvamus, mis ei kajasta kõigi maakonna ettevõtjate ega laiema üldsuse seisukohta.”
Juhatuse esimees Liblik tõi aga selliseid näiteid: “Kujutage ette, ühel laupäevasel päeval marsivad kaks keskkonnainspektorit, püstol vööl, Roomassaare sadamasse ja ütlevad, te turvast laadida ei tohi, tuul on liiga vali. Saaremaal, ja püstolid demonstratiivselt vööl. Kui need peavad olema, siis neid saab ka mittenähtavalt kanda. Pärast tuli välja, et tuul oli normis, sest nad vaatasid valesid ühikuid. Oleme ametnike vastu ka kohtus käinud ja seal õiguse saanud. Mõni ametnik trambib kahe jalaga, peaasi, et saaks trahvi ära teha.”
“On ka häid näiteid – meie päästeteenistus tahab ettevõtjatele abiks olla, käib ehituse ajal nõu andmas, mitte ei tule pärast ainult trahvima,” tõi Liblik ka positiivse näite.
“Järgmisel aastal anname välja ka ettevõtlussõbraliku ametniku auhinna, meil on mitmeid ameteid ja ametnikke, kes õigel ajal tulevad appi ja pakuvad omi lahendusi.”
Saare maavanem Jüri Saar väitis, et oma alluva tiitlist pole teda keegi teavitanud.
“See on mitme otsaga asi, iga järelevalvet teostav ametnik on ju ebapopulaarne persoon nende jaoks, kellele ta järelevalvet teeb,” arvas Saar.
“Teisest küljest tahan ma näha neid põhjendusi, milliste eksimuste eest Kasemets selle tiitli sai. Minu arust ilma põhjenduseta on ikka väga kummaline see nimetus anda, võib võtta kui mingi kildkonna poolt väljamõeldud asja,” on maahärra seisukoht.
Saare EPT juhataja Aare Saar ütles, et Kasemets ei saanud seda tiitlit mitte eelmise aasta, vaid varasema perioodi eest.
“Elutöö eest, nagu üldkogul keegi ütles. Igaühel olid oma arvamused ühest või teisest ametnikust, kuid Kasemetsa kandidatuur läks läbi,” selgitas Aare Saar.
Leheneegreid manitses Prits Liblik aga majandust õppima.
“Teil on ainuke asi, kui suur on kasum ja kes on omanik, majandusest tekib aga ressurss, mis läheb haridusele, pensionäridele, kultuurile, spordile, sellest on aga lehest vähe lugeda,” pahandas Liblik.
VELJO KUIVJÕGI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised