-11 C
Kuressaare
Pühapäev, 5. detsember 2021

Ruhnu ootab uut koolimaja

Kümmekond Ruhnu põhikooli õpilast õpib 125 aastat tagasi valminud kiriklahoones, mis Ruhnu vallavanema Kaarel Laugu ütlust mööda ei vasta ilmselt ühelegi koolidele esitatavatest nõuetest.
“Kui tervisekaitse sisse astuks, oleks asi hull,” sõnas varem põhikooli direktorina töötanud Lauk.
Raha uue koolihoone valmisehitamiseks vallal veel ei ole ja praeguseks on paberile jõudnud vaid Ruhnu kooli krundi detailplaneering ja koolimaja eskiisprojekt. Kaarel Lauk ütles, et loodetavasti jõutakse uue koolimaja nurgakivi panekuni käesoleva aasta jooksul.
Enne seda on vaja tellida hoone ehitusprojekt, arvutada välja maja ehituslik maksumus ja taotleda raha vabariigi valitsuse eelarvevälisest omandireformi reservfondist.
Vallavanem usub, et koolimaja läheb maksma vähem kui neli miljonit krooni.
Saare maavalitsuse arengu – ja planeeringuosakonna peaspetsialisti Raimond Jõearu hinnangul on Tallinna arhitektuuribüroos AKOS arhitektide Arvi Aasmaa, Anu Kotli ja Eha Jakobi käe all valminud eskiisprojekt huvitav.
“Arvan, et tulemus on sümpaatne ja sellisele väikesele kohale päris sobiv,” sõnas Jõearu.
“Ruhnu saarel asustuse säilimiseks on uus koolimaja väga vajalik,” kinnitas ta. Lisaks kooliõpilastele saaksid uues hoones ruumid ka lasteaialapsed, teisele korrusele ehitatakse välja aga kaks eluruumi.
Jõearu rääkis, et AKOS – e arhitektide Arvi Aasmaa ja Anu Kotli joonestuslaualt on tulnud näiteks ka Muhu kooli juurdeehituse projekt, samuti projekteerisid Aasmaa ja Kotli Kaarma ning Eikla kooli juurdeehitised.
Ka maavalitsuse haridusosakonna juhataja Raivo Peeters leiab, et eskiisprojekt on korralik.
“Ruumilahendus on väga ilus ja kenasti läbi mõeldud,” sõnas ta.
Samas on Peetersi sõnul kahtlane, millisel moel Ruhnu vald ehituseks raha leiab – veidi võib riiklike investeeringute programmi rahaga toetada maavalitsus, kuid enamuse summadest peavad ruhnlased ise välja ajama.
“See on natuke valla enda suva, et ta seda koolimaja asja ajama hakkas, sest koolimaja on tegelikult ju olemas,” märkis Peeters.
“Ilmselt on seal taga mingi solvumine, sest riik andis koolihoone kirikule tagasi ja seepeale nad otsustasid uue ehitada.”
Raivo Peeters ütles, et kuigi Ruhnu kool ei anna kuidagimoodi põhikooli mõõtu välja, ei muudeta saare haridustemplit lähiaastatel kindlasti algkooliks.
“Viis – kuus aastat on need kümme last Ruhnus veel päris kindlasti ja niikaua kui nad seal on, on Ruhnu ka põhikool,” sõnas haridusametnik.
ANDRES SEPP

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised