-3 C
Kuressaare
Pühapäev, 28. november 2021

Jaeni varrudel käis veerandsada veteranrühma

“See tähendas seda, et iga varrudele tulnud rahvakunstikollektiiv tõi Mari ja Jüri pojale kingituseks mõne mõnusa tantsu, pilliloo või laulu. Muidugi aitasid kõik kokkutulnud valida ka kõige ilusamat poisslapse nime,” rääkis Maire Sillavee Kuressaare kultuurikeskusest.
Nimekonkursi võitis tema sõnul Tornimäe kultuurimaja ühendseltskond “Pöide Ratas”, kes tegi ettepaneku veteranide tantsurühmade – ja rahvamuusikapeo maskottide esikpoja nimeks panna Jaen.
Kokku võttis Memme – Taadi päevast osa 23 rahvapilli -, tantsu – ja laulukollektiivi, Sillavee hinnangul sõitis üle maakonna kokku neli ja poolsada isetegevuslast.
Zürii otsusega korraldab järgmise Memme – Taadi päeva Leisi vald, kelle esindajana oli seekord väljas memmede rühm “Leisi Liisud” Linda Vaha ja Valli Hindi juhendamisel.
“Leisi Liisud” said koos “Pöide Ratta”, “Mariella” (juhendajad Bruno Soom ja Meeli Reek), “Ehaviiru” (Bruno Soom ja Vaike Veliste) ja mitme teise kollektiiviga maakonna kultuurijuhilt Lea Kuldsepalt kutse kaasa lüüa ka tänavusuvisel folkloorifestivalil Baltica.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised