-5.1 C
Kuressaare
Kolmapäev, 8. detsember 2021

Vätta kooli sulgemise vastu 110 allkirja

Tuleval kolmapäeval kogunev Pihtla vallavolikogu peab võtma vastu otsuse, kas sulgeda tulevast õppeaastast Vätta algkool või mitte. Vallavanem Tõnu Hütt on seisukohal, et algkool, mille praegune õpilaste arv (14) võib tuleval aastal langeda kuni poole väiksemaks, tuleb sulgeda. Ka Pihtla volikogu hariduskomisjon leiab, et kool tuleb raha kokkuhoidmiseks sulgeda.
Suurt vastuseisu kooli sulgemise vastu on üles näidanud nii kooliõpilaste vanemad kui Vätta poolsaare külade elanikud. Sel nädalal saatis Vätta kandi rahvas volikogule ja vallavanemale 110 allkirjaga pöördumise, paludes vallavõimudel leida võimalusi kooli tegevuse jätkamiseks.
Pöördumisele alla kirjutanud inimesed leiavad, et kultuurikeskusena toimiva kooli sulgemisega hääbub ka piirkonna seltsielu.
“Kuna ürituste läbiviijad on noored kooliõpetajad, siis kooli kadumisega kaovad ka meie külade noored ja vanurid jäävad üksi, nagu hüljatud tühermaal,” seisab pöördumises.
Pöördumise koostaja, Vätta kooli õpilastele arvutiõpet jagav Eha Kask on kindel, et kooli sulgemise vastu on 90 protsenti Vätta poolsaare elanikest.
“Loodan väga, et leitakse siiski võimalus kooli tegevuse jätkamiseks, sest tundub, et kõik volinikud ei ole mitte sulgemise poolt,” lausus Kask.
Rahapuudus kummitab
Vallavanem Tõnu Hütt ütles, et keegi ei hakkaks kooli sulgemisest isegi mitte rääkima, kui vallakassas oleks haridusasutuse ülalpidamiseks vajalik raha. Praegu aga arvestavad vallajuhid, et juba ainuüksi kooliõpetajatele palga maksmiseks jääb tänavu puudu 91 000 krooni.
Vallavanem rääkis, et kooli aastaeelarve on veidi üle 200 000 krooni ja kui see tuleval aastal koolis jätkava 7-9 õpilase peale ära jagada, teeb see iga lapse kohta mõnikümmend tuhat. “See ei ole majanduslikult kuidagi põhjendatav,” lisas Hütt.
Raha kokkuhoidmiseks on kooli poolt välja käidud variant, et praeguse kahe põhikohaga õpetaja asemel võiks jätkata vaid üks. Samas on vaid üks õpetaja nelja klassi peale Hüti sõnutsi vähe ja see hakkaks negatiivselt mõjutama õppetöö kvaliteeti.
Kooli ruume kasutab ühel korral nädalas paar tundi Pihtla raamatukogu laenutuspunktina. Oma pöördumises viitavadki Vätta piirkonna inimesed, et kooli sulgemisega kaoks külast ka raamatukogu, kuid vallavanema sõnul ei ole see probleem – raamatute laenutamiseks leiaks vajadusel ka teise koha. Hütt lisas, et ka koolihoones tegutsevale velskripunktile leiaks kindlasti uue asukoha.
ANDRES SEPP

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised