-2.8 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Aare Laine 50

Paraku on tänaseks kõik need kolm erinevatel põhjustel hingusele läinud.
Aare hakkas 30 aastat tagasi mängima Saaremaa Rahvateatris, etendusega “Mihkel ja Liisa” (juubilar lõikas selles tükis loorbereid esimese armastaja rollis) tähistati toona 100 aasta möödumist esimese eestikeelse näidendi lavaletoomisest Saaremaal.
20 aastat tagasi võitis Aare Laine ETV noortestuudio konkursi, oma saates portreteeris ta Jüri Kolka ja selle saate rezissöör, saarlane Toivo Kõster saigi pärast seda tööd telerezissööriks. Eesti Raadiole ja Eesti Televisioonile on Aare teinud üle 3000 loo ning saate.
Kõigi nende täis – või pooljuubelite loetelu jätkuks olgu öeldud, et 30 aastat tagasi sai tänane juubilar agronoomi diplomi Olustvere tehnikumist (sealses koolis õppimise ajal võitis kooli kõnemeistri tiitli ja ta tunnistati kooli populaarsemaks ja viisakamaks õpilaseks).
Pärast seda teenis ta viis aastat Leninit, olles temanimelises kolhoosis, algul Randvere osakonna agronoom, hiljem majandi rohumaade agronoom.
Lisaks põllumehele oli ta nooruses ka spordimees. Viljandi meeskonnas tuli Eesti Jõudi noortemeistriks jalgrattasõidus, esindas Eestit tehnikumide meistrina ka üleliidulistel võistlustel, tema nimel on tänaseni Olustvere tehnikumi tippmark 15 kilomeetri jalgrattasõidus.
Vankriratta heitmises on Aare tulnud Eesti ajakirjanike meistriks individuaalselt, tookord sai ta ka veel võistkondliku võidu, kui pisike Saaremaa lehetoimetus võitis kõiki Eesti suuri toimetusi Peipsi ääres ajakirjanike kokkutulekul. Tänastele leheneegritele on jäänud vaid võimalus kadedusega kuulata mälestusi neist ilusatest aegadest…
Aare ütleb, et ta pole ehitanud ühtegi maja ega kirjutanud ühtegi raamatut. Oma kirjatöödest peab ta ise õnnestunumaks portreede sarja “Saarlane”, mis ilmus kolm aastat tagasi Oma Saares.
Täna teeb ta vabakutselise ajakirjanikuna kaastööd Eesti ja Kadi Raadiole ning Meie Maale. Kolleegidelt ja sõpradelt tugev käepigistus meheks saamisel.
MM

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised