-6.2 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Viikingilaeva idee selgumas

“Meie eesmärk on laev valmis ehitada, et ta võiks, nii nagu teisedki ilaevade reproduktsioonid, seilata siinpoolsel Läänemere rannikul ning teha Eestis ja Lätis lõbusõite,” tunnistas iklubi liige Jaanis Prii. “Pärast paariaastast harjutamist võib ette võtta ehk ka juba mõned pikemad reisid.”
Jaanis Prii sõnul on klubilased jõudnud nüüdseks läbi mõelda, milline ehitatav laev tulema peaks, samuti on läbi kaalutud ka rahastamise võimalused.
“Meie laev tuleb Norrast välja kaevatud Gokstadi ilaeva koopia. Muidugi mitte üks – ühele, sest nüüdisaja laev peab vastama praegustele nõuetele,” rääkis Prii.
Kogu laevaehitusprojekt läheb maksma 3,7 miljonit krooni, kaks kolmandikku rahast läheb ehitustöödele, kolmandik kulub laevaga kaasnevatele väikeprojektidele.
“Tahame näiteks pakkuda asjahuvilistele võimalust ka ise laeva valmimisele kätt külge panna,” lausus Prii.
Raha loodavad Saaremaa id leida peamiselt sponsorluse korras, samuti on olemas mõned fondid, mille kaudu sarnaseid projekte rahastatakse.
“Lootus raha saada on täiesti olemas, praegu käivad läbirääkimised peasponsori ja ka väiksemate toetajatega. On ainult aja küsimus, kui kiiresti need asjad paika saavad. Praegu arvame, et kui meil on kolmandiku rahasumma suhtes eelkokkulepped olemas, läheb kergemaks. Selle summa eest saab laeva kere valmis ehitada ja siis on juba lihtsam igale võimalikule toetajale näidata, kuhu ta oma raha paigutab.”
ilaeva purje hakkab tema sõnul ehtima peasponsori logo, laeva pardakilbid on plaanis samuti reklaampinnana välja müüa.
Tõenäoline on, et saarlaste ilaeva ehitus usaldatakse aktsiaseltsile Saare Paat, kel on ilaeva ehituse kogemus juba olemas. Materjalina kaalutakse lehise -, männi – ja tammepuidu kasutamist.
Prii sõnutsi on 23,5 meetri pikkuse ilaeva ehitus alles saarlastest imeelsete mõtteis mõlkuva suurema projekti esimene osa. Pärast laeva valmimist, mida loodetakse juhtuvat paari aasta pärast, võib järgmise etapina kõne alla tulla iasula rajamine Atla külla.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised