-4.3 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Veel kaks mandri firmat soovivad Saaremaa piima

“Elu näitab, mis saab, aga kaks tegijat on meiega piima ostmiseks ühendust võtnud,” ütles Kõljala POÜ juhatuse esimees Tõnu Post. Uute huviliste ilmumist kinnitas ka Mereranna PÜ juht Urmas Lehtsalu, kelle sõnul on tegemist arvestatavate firmadega.
Kommenteerides läbirääkimisi Võru Juustuga, ütles Lehtsalu, et kõnelused jätkuvad, ehkki siiamaani on saavutatud kokkulepe kohaliku tööstusega.
“Meie põhimõte on saada paremat hinda, aga me saame ka aru, et saarlastele ei ole tööstus mitte ainult piimahind, vaid ka tööhõive ja palju muud,” sõnas Lehtsalu.
“Esmatähtis see meile siiski ei ole ja loodame, et ka ühistu juhatus mõtleb natuke selle peale, kuidas tootjaid Saaremaal hoida,” lisas ta.
Lehtsalu tõdes, et mandri tööstustes on viimasel ajal hakatud palju tootja abistamiseks ette võtma. Väljendub see kütuse, väetiste, jõusööda ning palju muu hankimises tootjale soodsa hinnaga.
“Saarlaste tööstus on tuntud tootjatele krediidi andjana, kuid siingi on küsimus, et kelle raha see tegelikult on, mida välja laenatakse,” märkis Lehtsalu.
AIN LEMBER

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised