-6.2 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Saarlasest näitleja Evald Aavik sai 60

Evald Aavik läks 1961. aastal, pärast keskkooli lõpetamist Kuressaares Tartusse muusikat õppima, astus seal aga juhuse tõttu äsja asutatud Vanemuise draamastuudiosse ning õppis järgmised neli aastat legendaarse Kaarel Irdi käe all näitlemist. Vanemuises jätkus Aavikul tööd ja leiba järgmiseks kaheks aastakümneks, vastuolude tõttu teatri juhtidega lahkus ta Tartu teatrist 1985. aastal.
“Kohe pärast Vanemuisest lahkumist hakkasin ajama Saaremaa teatri taastamise asju. Mul oli konkreetne programm algupärandite lavastamiseks. Näiteks “Suure Tõllu” teksti tellisin Juhan Peeglilt.
Samuti oli mul kontseptsioon “Külavahelaulude” lavastamiseks vabas õhus. Käisime isegi koos Tampere Kesäteatteri juhi Rauli Lehtoneni, Ago – Endrik Kerge ja Mart Raigiga vabaõhuteatri jaoks kohta välja valimas,” on Evald Aavik meenutanud viieteistkümne aasta tagust aega, mil Saaremaale taas kutselise teatri loomine sai tema kinnisideeks.
Et Kuressaare teatri ehitamisest tookord siiski asja ei saanud, läks Aavik tööle Viljandi draamateatrisse Ugala, seejärel kutsuti ta Tallinna, Noorsooteatrisse.
1994. aastast alates töötab Aavik jälle Tartus, aasta pärast alustas ta tööd filmiga “Georgica”, mis on talle praeguseks suurt tunnustust toonud mitmetelt rahvusvahelistelt festivalidelt.
Enne “Georgicat” on näitleja endale nime teinud filmides “Tuulte pesa” ja “Jõulud Vigalas”. Kokku on ta mänginud 17 filmis, tema esimene töö kaamera ees oli Jüri Müüri filmis “Inimesed sõdurisinelis”.
Näitleja Evald Aaviku 60. sünnipäeva tähistas Vanemuise teater eile õhtul Lev Tolstoi “Sõja ja rahu” etendusega. Juubeliõhtul astus Evald Aavik üles vabamüürlase rollis.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised