-1.5 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

Omanik laiendab Veski kohvikut

OÜ Siva Investi kava kohaselt pikendatakse kohvik esimest korrust mõlemas suunas. Peasissepääsust vasemale jäävat tiiba soovitakse pikendada ühe laoruumi võrra ja teisele poole jäävat osa kavandatakse suuremaks ehitada 100 m2 võrra.
“See on juba päris suur juurdeehitus, teha tahetakse keldrikorrus ja üks korrus maa peale – sinna peaks tulema õllesaal,” lausus linnavalitsuse arhitekt Maris Koert.Praegusele kaminaruumile juurde ehitatav 6,5 meetri laiune ja 14 meetri pikkune õllesaal tuleks esialgsete kavade kohaselt 49 – kohaline.
Maris Koert ütles, et praegu on laiendamine alles detailplaneeringu tegemise järgus ning lõplikku projekti juurdeehituseks pole veel tehtud. Kuna on muinsuskaitseobjekt, peab uus osa olema sarnane olemasolevatele ehitistele, rääkis Koert. Ta lisas, et uue osa eskiisprojekti tegi Fredi Tomps, kes oli ka 1970 – ndatel valminud juurdeehituse projekti autor.
Kuni Teise maailmasõja alguseni tegutsenud Hollandi – tüüpi tuule valmis aastal 1899. Ehitise ennistamist alustati 1972. aastal ja kohvikuna avati kaks aastat hiljem.
ANDRES SEPP

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised