-1.4 C
Kuressaare
Teisipäev, 30. november 2021

Mustjalas puhkes tüli raha kasutamise pärast

Mustjala vallavolikogu liikmed Aare Allik, Henno Ellermaa, Hugo Meri ja Heimar Põld esitasid maavanem Jüri Saarele avalduse alustada järelevalvet eelmisel aastal riigieelarvest Mustjala põhikooli remondiks eraldatud summade sihipärase kasutamise üle.
Mustjala vallavolikogu esimees Henno Ellermaa ütles Meie Maale, et tänaseks oma ametikoha kaotanud vallajuhid matsid eelmisel sügisel sõna otseses mõttes maa sisse 150 000 krooni.
Tema sõnul jättis Enno Kolteri juhitud vallavalitsus riigi rahaga finantseeritud põhikooli remondi lõpetamata ning kasutas 122 359 krooni RIP – i raha hoopiski valda plaanitava spordisaali vundamendi rajamiseks. Lisaks RIP – i rahale kasutati vundamendi valamisele 27 641 krooni valla raha. Vundamendi rajamist alustati, ilma et spordisaali ehituse alustamiseks oleks volikogu vastu võtnud otsuse.
Ellermaa sõnul on vundament praegu pooleli ning suure tõenäosusega see jääbki nii. Volikogu esimees ütles, et spordisaali ehituse alustamisega ja põhikooli remondi poolelijätmisega on vallale tehtud otseselt kahju 320 000 krooni, kuna lisaks vundamendile raisatud summadele tuleb valla eelarvest leida nüüd raha ka kooli remondi lõpetamiseks.
Mustjala spordisaali ebaseadusliku ehitamise alustamisega seoses pöördusid neli volikogu liiget ka Saare Politseiprefektuuri poole, et selgitada välja rahalise kahju tekitamises süüdi olevad ametiisikud.
“Keegi ei ole spordisaali ehitamise vastu, kuid alustada seda ilma finantseerimise allikateta on mõeldamatu,” märkis Ellermaa. 1997. aasta kalkulatsiooni järgi 6,15 miljonit krooni maksva halli ehituse rahastamiseks puudusid vallal igasugused kokkulepped.
Saare maavalitsuse haridusosakonna juhataja Raivo Peeters nimetas kooli remondiks ette nähtud raha eest vundamendi rajamist täielikuks isetegevuseks.
“Ühelt vallavanemalt sellist käitumist küll ei ootaks, soliidne olnuks vähemalt meile teatadagi,” ütles Peeters. Ta lisas, et maavalitsus ei näe praegu mingit võimalust toetada riiklikest vahenditest spordisaali ehitamise jätkamist.
Endine Mustjala volikogu esimees Henno Alt ütles, et vundamendi alustamiseks kulunud raha läks valla arenguks, mitte valla taskust välja.
“Ainus viga on see, et puudus volikogu otsus, aga sellised asjad saab ka siseselt ära lahendada,” lausus Alt, kelle sõnul on spordisaali ehitus olnud kogu valla elanike ja kõigi poliitiliste jõudude eesmärk number üks
“Ma ei tea ühtegi peale Ellermaa, kes on selle vastu,” lisas Alt.
Alt märkis, et põhikooli juurdeehitusena mõeldud spordisaal hakkaks ühtlasi täitma ka valla kultuuritempli ülesandeid, sest rahvamaja on oma aja ära elanud.
Endine volikogu esimees selgitas, et vundamendi rajamise eesmärk oli halli ehitusega ükskord ometi algust teha ja seejärel pingutada, et leida ehituse jätkamiseks uusi allikaid.
Maasekretär Andrus Lulla sõnul on maavalitsus võtnud Mustjala volikogu liikmete avalduse menetlusse. Prefektuuri uurimistalituse juhtivinspektor Svetlana Raudsepp ütles, et politsei on alustanud avalduse lahendamist.
AIN LEMBER

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised