-9 C
Kuressaare
Pühapäev, 5. detsember 2021

Tornimäel esines Lümanda näitering

Lümanda arvuka näitemänguseltskonna etendus tõi vaataja ette pilte rannarahva elust sajakonna aasta eest, kus kesksel kohal olid suhted merega kui pere põhilise toitja ja tööandjaga.
Näitemängu tegevus algab Tuisu peres, kus pereisa Jüri (Aivo Treirat) ja pereema Mari (Anne Viira) rõõmustavad aastaid maailma meredel sõitnud poja Kustase (Ahto Treirat) kojutuleku üle ajal, mil poeg Lui (Harald Tõru) valmistub Ohtja Toonit (Tiina Lember) naiseks võtma. Samas hakkab arenema armastuskolmnurk Veere Alleksi (Priit Penu) ja tema naise ning endise Kusti pruudi Hilde (Külli Piisalu) vahel, mis abielu purunemiseni siiski ei vii.
Etenduse traagilised sündmused toob kaasa meeste jääretk, mil saadi palju hülgeid, kuid järsku tõusnud tuul jättis mehed jääpangale ja märga hauda jäid Tuisu Lui ja Võrke Peetri (Olev Tarkin) ja Leena (Anne Malm) poeg Villem (Andi Kuivjõgi). Oma surma tõttu jääb Tuisu Jüril uus merealus ehitamata, kuid poegade Kustase ja Viia (Terje Tarkin) mehe Kaareli (Toomas Nurja) lubaduseks jääb selle laeva ehituse lõpetamine.
Omapoolsete naljadega vürtsitavad etendust Tursa Simmu (Taavo Piirsalu) ja Kalamaja Priidu (Kalmer Raud). Võrkele mereabiliseks läinud Kustasest saab ka naisemees tänu Lui lese Tooni “jah” sõnale.
A. Mälgu 120. sünniaastapäevaks valminud etendus sai lavaküpseks näitejuhi Helle Kesküla käe all ja räägib näitemängu heast tasemest Lümandas.
Kurvaks teeb selle toreda etenduse juures vaid see, et seda sisukat ja hästimängitud etendust viitsis vaatama tulla vähem kui poolsada ümbruskonna inimest, kes on aga kõik südamest tänulikud Lümanda rahvale vahva etenduse ja sealt saadud elamuste eest.
AIMI PITK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised