-2.8 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

Teismeliste vargapoiste jõuk jäi politseile vahele

“Aprillikuus oli esimene kuritegu, siis oli hulk aega vahet, juulikuus hakkasid uuesti ja tegutsesid kuni detsembrini. Jaanuaris olid viimased,” kirjeldas Saare politsei uurimistalituse vaneminspektor Lembit Kivi ilmselt suurimat Kuressaares viimastel aastatel aset leidnud sissemurdmiste seeriat.
Nüüdseks on politseiuurijale selge, et noormeeste hingel on vähemalt 22 erinevat kuriteofakti. Enamasti purjuspäi tegutsenud noormehed murdsid sisse Kuressaare kauplustesse, mitmesse ajalehekioskisse, Vanalinna kooli, kahel korral Laurentiuse kirikusse. Samuti murdsid kurikaelad sisse kolme autosse.
“Täpselt ei ole kahjusid veel kokku arvutanud, kuid see ulatub sadadesse tuhandetesse kroonidesse,” lausus Lembit Kivi.
Uurija ütles, et politsei jaoks hakkas asi hargnema 4. jaanuaril. Kurikaelad olid just sisse murdnud Tallinna tänaval Perepoe juures asuvasse kioskisse, kui üks neist politsei kätte sattus ja tunnistas üles ka varem toime pandud vargusi.
Üks vargapoiss jäi politseile vahele 12. jaanuaril, mil ta Kuressaare lossipargis keskealist naisterahvast röövimise eesmärgil ründas. Kuna röövimine ebaõnnestus, üritas noormees sisse murda Kuursaali ja ta võeti vahetult pärast seda vahi alla.
Osa varastatud kraamist on politsei kätte saanud, kuid enamuse noosist müüsid vargapoisid maha. Uurija Kivi lisas, et vargil käisidki noored põhiliselt selleks, et varastatud kraami hiljem maha müüa, kuid näiteks preservatiivid kasutasid nad ilmselt ise ära. “Nooh, neid läheb ju vaja,” vastasid poisid uurija küsimusele, milleks nad kondoome varastasid.
Noormeeste kuritegusid kvalifitseeritakse kui grupiviisiliselt toime pandud salajasi vargusi, mille eest kriminaalkoodeks näeb ette rahatrahvi või kuni kuueaastase vabadusekaotuse. Poiste kahjuks räägib fakt, et nad on ka varem pahategudega politseile vahele jäänud.
ANDRES SEPP

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised