-1 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

STÜ plaanib uut kaubanduskeskust

Detsembrikuus algatas STÜ detailplaneeringu Tallinna tänava äärsele vabale riigimaale.
“Tahaks endale ühte tükki saada kaubanduskeskuse ehitamiseks,” ütles STÜ finantsjuht Raivo Kadaja, lisades, et mingitest tähtaegadest ega ehituse alustamisest pole praegu küll võimalik rääkida.
“Kui krunt oleks meie oma, saaks projekteerima hakata. Kindel on ainult see, et ehitame sellel sajandil,” sõnas ta.
Praegu pole olemas selle krundi piiregi, rääkis Kadaja. “Selge, et autoteenindusele ega eramajadele selga ka ehitada ei saa. Alles siis, kui krundi suurus on teada, saame rääkida ehituse mahtudest, kui mitu korrust, kui palju müügi – ja kui palju laopinda,”selgitas ta.
Lisaks detailplaneeringule tuleb Tallinna tänava äärne krunt kinnistada, pärast seda läheb maa avalikule müügikonkursile. Kadaja möönis, et konkursil ei pruugi STÜ ilmtingimata krundi omanikuks saada. “Kellelgi võib jääda ainult töörõõm. Risk on suur,” tõdes ta.
Meie Maa andmeil on ühistu teinud ostupakkumise ka vaba riigimaa naabruses asuvate eramukruntide omanikele. Kadaja ei soovinud täpsustada, kas erakrunte sihitakse varuvariandina või jääb autoteeninduse esine maa keskuse jaoks kitsaks.
“Ma ei oska seda kuidagi kommenteerida. Paljugi, mis võib olla tehtud, usun, et kinnisvarafirmad teevad kümneid pakkumisi päevas,” ütles ta.
Kadaja kinnitusel ei tähenda STÜ huvi Ida – Niidu vastu, et kesklinnas ettevõtte investeerimistegevus soikub.
“Lähematel aastatel hakkame meie ka arendama,” ütles ta. “Igal pool peab silmad – kõrvad lahti hoidma, niipalju, kui väikesel kaubandusfirmal siin äärelinnas võimalik on. Suured diilid tehakse ikka kesklinnas, nii palju kui mina aru olen saanud. Meie siin äärelinnas ei tea midagi, mis ärihooneid seal kesklinnas planeeritakse, ehitatakse ja opereeritakse,” rääkis Kadaja.
Detsembris algatas ka kinnisvarafirma Arco Vara Ida – Niidus Tallinna ja Mooni tänava ristmikul detailplaneeringu Säästumarketi ketti kuuluva kaubanduskeskuse rajamiseks.
Samuti alustab kinnisvarafirma linnaga sõlmitud kesklinna arendamise operaatorlepingu alusel südalinnas kahe äri – ja büroohoone ehitust.
MEHIS TULK

Eelmine artikkelKultuuriloolises Kaarma vallas
Järgmine artikkelPolitseikroonika
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised