-1.4 C
Kuressaare
Teisipäev, 30. november 2021

Politseijuht: suurkoondamine mõjus positiivselt

Neli aastat tagasi Saare politseist Rapla prefektiks lahkunud ja praegu politseiametis töötav Aeg ütles, et võrreldes ajaga, mil ta töötas Saare prefektuuris, on kuritegevus absoluutarvudes kõvasti kasvanud, kuid kindlasti on paranenud politseiametnike kvalifikatsioon.
Saare politsei aastakokkuvõtete tegemisel osalenud Aeg ütles, et politsei arengule mõjus positiivselt politseiametnike aastatagune koondamine.
“Sellega tehti ära sisemine selektsioon, samas ei saa öelda, et ta lõpuni kasulikult mõjus, sest tööjõudu jäi ikkagi tunduvalt vähemaks,” ütles Aeg.
“Palju rohkem tuleb mõelda, millega tegelda ja millega mitte tegelda.”
Raivo Aeg nentis, et samas oleks vaja inimesi taas hakata juurde palkama, sest vajalikul määral ei jätku politseiametnikke tänavatele patrullima.
“Uuringud näitavad, et elanikkond tahab näha rohkem politseinikke tänavail,” sõnas Aeg.
Politseijuht ütles, et Saaremaal hakkab silma tõhus kriminaalpreventsioonialane töö. Ta tõi näiteks Kuressaare – Kuivastu maanteele mullu suvel üles pandud viidad, millega koputati autojuhtidele südamele, et nood korrektselt liikleksid.
“Kui sellist tegevust jätkata, annab see kindlasti kasu, kuid preventiivne tegevus ei anna hetkelist tulemust, vaid tegu on pikaajalise protsessiga, mis paljuski peab tuginema inimeste tõdede ja veendumuste nihutamisele ühele või teisele poole,” lausus Raivo Aeg.
ANDRES SEPP

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised