-5.6 C
Kuressaare
Kolmapäev, 8. detsember 2021

Tiigi poodi Kuressaares rajatakse Scotland Yardi pubi

“See oli meil toidukauplus ja enam me toidukaubandusega ei tegele,” põhjendas hoone müümist Saare Agrovaru juhatuse esimees Einu Rüütel.
OÜ Trondholm juhatuse liige Marge Reintam ütles, et Scotland Yardi nimeline pubi asub ka Tallinna lähedal Laagris, kuid peale Kuressaare rohkem lõbustusasutusi rajada pole kavas.
Kuressaare Scotland Yard tuleb umbes 60 – kohaline. Ehkki ehitustööd tulevases pubis juba käivad, ei ole linnavalitsus Tiigi poe ümberehitamiseks ehitusluba andnud. “See, mis nad seal teevad, on omalooming,” lausus linnavalitsuse planeerimis – ja ehitusosakonna juhataja Urmas Lõhmus.
Linnaarhitekt Lilian Hansar ütles, et paari kuu eest pakkusid pubi rajamisest huvitatud ettevõtjad linnavalitsusele välja enda ettekujutuse hoone tulevasest väliskujundusest.
“Välislahendus oli tõeline superkitsh, oli imiteeritud niisuguseid sambaid ja poste, mis sellesse piirkonda ja kaasaegsesse arhitektuurikeelde ei sobi,” lausus Hansar.
Seetõttu välislahendust ei kooskõlastatud ja firmal soovitati välja pakkuda uus kujundus.
“Pärast seda pole nad meiega enam ühendust võtnud,” lisas arhitekt Hansar “Oleme kuulunud, et sees käivad töödja lähemal ajal minnakse sinna kontrollima, mis seal toimub, sest ilma projektita ja loata tööd teha ei tohi.”
Kunagine Tiigi pood asub Kuressaare kesklinnast pooleteist kilomeetri kaugusel ja pärast Eedeni restorani sulgemist ei ole seal kandis ühtegi lõbustuskohta. Marge Reintam arvas, et pubi kaugus kesklinnast selle külastatavusele negatiivselt ei mõju.
ANDRES SEPP

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised