-0 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Tervisespordi raha tänavu rohkem

Maavalitsuse spordiametnik Taivu Uljas ütles Meie Maale, et tervisespordiraha jagatakse üritusi korraldavatele spordiklubidele vastavalt esitatud vajadustele kuude lõikes, kusjuures eelistatud on maakondlikud võistlused ja teised tippüritused.
Spordiametniku koostatud rahajagamise projekti arutab läbi maavalitsuse juures olev spordi – ja kehalise kasvatuse nõukogu.
Omalt poolt teeb Uljas nõukogule veel ettepaneku anda igale spordiklubile ja -ühendusele tegevuse toetust paar tuhat krooni.
“Ükskõik, kas nad viivad mõne maakondliku ürituse läbi või mitte,” täpsustas maakonna spordijuht.
Uljase andmetel on Saaremaal registreeritud 42 spordiklubi ja – ühendust, kellest eelmisel aastal sai toetust 32. “Raha said just need, kes korraldasid maakondlikke üritusi,” märkis Uljas.
Vaatamata Saaremaale eraldatud summade suurenemisele ei ole see Uljase hinnangul kõigi vajaduste rahuldamiseks piisav. “Vähe teda ju on, aga selle rahaga peab välja tulema,” sõnas ta.
Eesti riigi eelarves eraldati tervisespordile kokku 6,3 miljonit krooni, millest 30 protsenti läheb ülevabariigilistele spordiühendustele ja 70 protsenti jagatakse maakondade vahel.
ALVER KIVI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised