-1.1 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

Riigi haridusrahaga tuleb välja vaid kolmandik koolidest

Kuigi haridusraha täpse jagamise kohta puudub veel haridusministri määrus näitavad esialgsed arvestused, et õpetajate palgaraha peaks lubatud mahus jätkuma, sõnas Peeters.
“Üks kolmandik tuleb uhkesti välja, mõned on seal kusagil vahepeal ja pisut vähem kui kolmandik ei tule välja,” rääkis ta.
Riigilt saadud haridusrahaga tulevad korralikult välja suured koolid – Valjala, Muhu, Kärla, Salme, samuti linna õppeasutused. Teiste koolide puudujäägi peaks Raivo Peetersi sõnul katma maavanema käsutusse antud reservfond.
Maakonna haridusjuht nentis, et haridusraha täielik ületulek omavalitsutele tähendab paratamatult ka otsustamist, mida teha väikeste maakoolidega nagu Vaivere, Vätta, Nasva, Taritu.
Kui mingil põhjusel ikkagi raha peaks nappima, siis on viimase võimalusena haridusministri käsutada veel 5 miljonit krooni. Peetersi sõnul jagatakse see summa praegustel andmetel ringi 1. septembril.
Raha üleandmine omavalitsustele tähendab, et need peavad ise koostama ka pedagoogidele töötasu maksmise eeskirjad.
“Riik andis ette miinimummäärad, omavalitsus vaatab oma summad üle ja kui võimalik, ei keela keegi omavalitsusel oma õpetajatele ka rohkem maksta,” rääkis Peeters.
Mõnel pool – Valjalas, Kärlal, kus pearaha järgi piisavalt raha kokku tuleb hakkabki see nii olema, lisas ta.
Peeters tõdes, et pedagoogide 15% palgatõusu kõrval pole siiani sõnagi juttu olnud koolijuhtide töötasu suurendamisest, vaatamata sellele, et ka nemad saavad palka riigieelarvest.
Kuna eraldi summadest direktorite palgatõusuks pole juttu olnud, peavad omavalitsused koolijuhtide töötasu suurendama eraldatud summadest, sõnas Peeters.
Riigi, omavalitsuste ja haridustöötajate kolmepoolse kokkuleppe kohaselt on sellest aastast nooremõpetaja palga alammäär 4300 krooni, õpetajal 4600, vanemõpetajal 5230 ja õpetaja – metoodikul 6340 krooni.
MEHIS TULK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised