-5.6 C
Kuressaare
Kolmapäev, 8. detsember 2021

Omanikud vahetasid välja Läätsa kalatööstuse juhi

Läätsa tööstuse uus juht jääb samal ajal korraldama ka Hiiumaa Dagotari kalatööstuse tööd, kus ta siiani ametis oli.
“Meie ei ole Viksi koondanud ega vallandanud, vaid lõpetasime temaga töösuhted poolte kokkuleppel,” kommenteeris kaadrimuudatust Hiiu Kaluri juhataja Toomas Kõuhkna.
“See on Hiiu Kaluri arengukava rakendamine, millelt loodame majanduslikku kasvu,” lisas ta. Läätsal jääb nüüd kohapealseks tegelikuks juhiks tootmisdirektor Aivar Aru, kuna Pöial korraga kahel saarel olla ei saa, rääkis Toomas Kõuhkna. Ta lisas, et Viksile on firma poolt tehtud ka üks pakkumine, kuid ei soovinud selle sisu täpsustada.
“Pärast Peeter Palu vallandamist mulle töölepingu lõpetamise pakkumine üllatusena ei tulnud,” ütles Heiko Viks, soovimata anda lähemaid kommentaare.
“Lubasin, et ma asja sisust ei räägi ja leheveergudel musta pesu pesema ei hakka,” sõnas Viks.
Läätsa kalatööstuse töötajad Viksi vabastamise üle rõõmu ei tundnud.
“Ta sai töölistega hästi läbi ja võitles meie eest tublisti,” ütles üks kalatöötleja Meie Maale. Ta viitas, et Läätsal on alati palk õigeaegselt välja makstud, Dagotaris aga kipub see viibima.
Hiiu Kaluri juhataja sõnul tahab firma tootmistöö korraldamisel Läätsa ja Dagotari rohkem ühendada ning saarte müügiosakonnad koondada Tallinna, kuna seal on müügitöö juhtimine tulemuslikum. Lisaks kahe ettevõtte toodangule hakkab ühine müügiosakond ka krevette turustama.
Kõuhkna – juunior eitas kavatsusi, et arengukava rakendamisel tuleb ette veel teisigi töölepingu lõpetamisi.
Nõndasamuti ütles Hiiu Kaluri nõukogu esimees Tiit Kõuhkna pärast Peeter Palu vallandamist, et rohkem koondamisi kavas pole.
Uus Hiiu Kaluri juhataja Toomas Kõuhkna ütles samad sõnad pärast Veere sadama juhataja Oskar Jõgi ametist vabastamist.
Ilmselt ei jää ka Viksi vabastamine Hiiu Kaluri arengukava personaliprogrammi viimaseks sammuks, nentis üks Saaremaa kalaärimees.
VELJO KUIVJÕGI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised