-1 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Kuressaares algab noorte solistide ja duettide konkurss

10 – 18aastasi lauljaid hindab zürii koosseisus laulupedagoogid Heidy Tamme ja Mare Väljataga, Raivo Sersant IS Music Teamist, Lea Kuldsepp Saare maavalitsusest, Marge Viiarg Pärnu Kuku raadiost ja noorte esindajana Timmu Krull Saaremaa ühisgümnaasiumist.
Zürii hindab lauljate artistlikkust, esitust ja hääle väljendusoskusi ning annab välja grand prix, selgitades ühtlasi kolm parimat. Lisaks on välja pandud mitmed eripreemiad, mille hulgas on auhind parima emakeelse laulu esitajale. Laulukonkursil osaleb 120 noort talenti üle Eesti.
Ürituse peakorraldaja Sirje Medelli sõnul oodatakse tuntumatest esinejatest homme Kuressaarde eelmise aasta grand prix’ võitjat Sofia Rubinat Tartust ja noort solisti Asjat.
Medelli hinnangul on nad mõlemad juba Venemaal erinevatel konkurssidel tunnustust kogunud, kuid Eestis teatakse neid veel vähe.
“Kahju on sellest, et kõik tahtjad ei pääsegi laulma,” tõdes Medell, kelle sõnul jäi kõrvale umbes 30 lauljat.
Samas on seekord esindatud väga tugevad muusika – traditsioonidega koolid, kes varem on esinenud TV – konkurssidel. Näiteks tõi Medell Aarne Saluveeri õpilased Rocca al Mare koolist.
Konkurss toimub viiendat korda Saaremaa ühisgümnaasiumi korraldusel.
Vaata lisa www.syg.edu.ee
MM

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised