-1.8 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Rahvateater ootab sünnipäevakingiks uut kodu

Seoses Kuressaare kultuurikeskuse ümberehitusega jääb peatselt peavarjuta ka 37 aastat kultuurikeskuse ruumides (alguses nüüdse linnateatri majas, hiljem praeguses kultuurikeskuses) tegutsenud Saaremaa Rahvateater.
“Oma sügavas sisemuses loodab rahvateater, et linnavalitsus küsib ükskord: “Rahvateater, teie (täpsemalt Rein Rooväli) olite see, kes alustas linnateatri ehitamist, teil on nii pikk ajalugu seljataga ja te olete linna oma. Kas te sooviksite elama kolida linnateatri majja, arvestades sellega, et teie olete pärast tööaega tegutsejad, teie poolest ei seisa ükski maja ühelgi õhtul kasutamata, teie ei nõua palka, teie olete iga linna ürituse jaoks alati võtta,” ütles Saaremaa Rahvateatri kunstiline juht Ellen Teemus.
“Kui linnateatril on plaanis hakata tegema lavastusi väljaspool Saaremaad, siis oleks ju loomulik, et majas tegutseks keegi, kes ei laseks hoonel tühjalt seista. Linnateater on rahva oma. See on koht, kus peaksid mängida saama kõik arvestatavad tegijad, kes Saaremaa pinnal vähegi sõnakunstiga tegelevad. Ega meil ole kuhugi mujale minnagi, jutud, et kolime Kuurhoonesse, on täiesti absurdsed – sinna ei mahu teater koos kostüümide ja näitlejatega lihtsalt ära,” tõdes ta.
Ehkki ehitustööd kesklinnas algavad juba märtsikuus, pole linnavalitsus seni rahvateatrile veel ühtegi võimalikku uut asupaika välja pakkunud. “Kardan, et meid kui vähenõudlikku harrastuskollektiivi, kes linnalt eriti midagi nõudmas ei käi, kiputakse jälle lihtsalt ära unustama,” nentis Teemus.
Kuidas teatri koduprobleemid ka ei laheneks, tahab rahvateater oma kunstilise juhi sõnade läbi enne senisest asupaigast välja kolimist tänada kõiki Kuressaare kultuurikeskuse töötajaid, kellega on aastate jooksul tehtud väga head koostööd.
Tavapärane töö ei katke
Rahvateater peab oma 38. sünnipäeva 26. jaanuaril Kuressaare kultuurikeskuses.
Sünnipäevaõhtul jõuab lavale kolm rahvateatri etendust. Esimesena näidatakse lustitükki “Mimmi Paavaliina”, mida mängitakse sünnipäeva puhul eksperimendi korras lavastuse mõlemat koosseisu kasutades.
Teisena tuleb lavale “Lukuaugu lugu”, mille näitetrupp Kolmas Noorus tõi esimest korda publiku ette alanud aasta 14. jaanuaril.
Viimane, ööetendus, on Rein Ranna & Co kanda ning see seltskond pakub rahvale vaadata showetendust pealkirjaga “Teatrimälestused e Teatrikotermannid”.
Kohe pärast aastapäeva kuulutatakse välja uute liikmete vastuvõtt rahvateatri stuudiosse. Samuti jätkuvad proovid Rein Roovälja käe all valmiva ja märtsi lõpus esietenduseni jõudva suurlavastusega, Bertolt Brechti “Kolmekrossiooperiga”. Peatselt on algamas proovid Lembit Uustulndi kirjutatud näidendiga “Aastavahetus Casablancas”, mida kavatsetakse etendada Kuurhoones. Veebruari alguses osaleb Saaremaa Rahvateater lavastusega “Mängud” Sillamäel Eesti Sõprade teatrifestivalil.
Suvel lööb rahvateater jälle kaasa Tagahooviteatrite festivali korraldamisel, esineb Kuressaare lossi päeval ja ehitab Kuressaare merepäevadel koos kultuurikeskusega üles mitmepäevase saaremaise rannaküla.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised