-2 C
Kuressaare
Pühapäev, 28. november 2021

Maavanem Jüri Saarnõuab poliitilist otsust

Mart Siimanni valitsuskabinetile saadetud kirjas tehakse saarlaste poolt maanteepikenduse põhimõtte rakendamise ettepanekul ka spetsialistide arvutused sõiduauto, bussi ja veoauto üleveol tollaseid hindu arvestades. 1999. aastal vahetus valitsus ja Saar palus minister Jürgensonilt taotleda maanteepikenduse põhimõtte rakendamiseks seadusandjalt vastavat otsust. Ka sellele kirjale pole seni vastust.
“Vene ajal oli kindel põhimõte, et Rohuküla – Heltermaa liini võrdlemisel Kuivastu – Virtsu omaga tuli mitmes asjas number korrutada kolmega. Piletihinna vahe oli ka ligi kolm korda, täna vahet peaaegu enam polegi,” selgitas Saar.
“Kusagile pole kirja pandud, et saarlane peab maksma 80% ja hiidlane 30% piletihinnast. Kui see nii oleks, tuleks hind väga erinev. Meie huvi on see, et mida rohkem riik raha annab, seda vähem peaksime ise maksma,” ütles Saar.
“Täna on aga selline olukord, et pool kuud on aastast läinud ja meil pole veel lepingut. Äkki laevakompanii ütleb, et me enam rohkem ei sõida ja mis siis saab? Olen Tamkiviga päri, et täna peaksime juba arutama järgmise aasta hindu. Eelmisel aastal rakendus uus hind veebruaris, sest taheti tuua Hansateed siia sõitma. Ei toodud neid laevu, ma ei tea, miks, ilmselt midagi neile ei sobinud,” arvas maavanem.
“Eelmises komisjonis hääletasin mina saarlaste hinna ühtlustamise vastu, aga seda ei võetud kuulda. Meie saime valida vaid kahe – kolme ministeeriumi poolt välja töötatud erineva variandi vahel. Ega komisjoni liikmed peakski ise mingeid arvutusi tegema, eksperte – spetsialiste saab ju kaasata. Ja kui juba maailmas aktsepteeritud Pricewaterhouse Coopers teeb auditi, pole ju ei minul ega Toivo Aldil õigus selles kahelda, sest me pole spetsialistid. Järelduse peab tegema ministeerium, nemad annavad raha, nemad kehtestavad ka piletihinna,” arvas Jüri Saar.
“Mul on muidugi keeruline hinnakomisjonis olla, sest minu naine töötab laevakompaniis. Aga annan endale aru, et sel juhul ei saa ma ka maavanem olla, sest mul on Saaremaal palju sugulasi.”
VELJO KUIVJÕGI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised