-7.8 C
Kuressaare
Pühapäev, 5. detsember 2021

Leisi vald müüb Laugu mõisa

Laugu mõis on pikalt seisnud kasutuseta. “Paar aastat tagasi tunti maja vastu huvi ja proovisime seda kohalikele elanikele müüa, aga sellest ei tulnud midagi välja,” rääkis vallavanem Mart Mäeker.
Paekivist mõisahoone otseselt lagunenud ei ole, kuid vajaks juba hädasti hoolsat peremehekätt. Maja ise asub looduslikult ilusas paigas.
Naabruses, kohe mõisa taga kõrgub looduskaitsealune Laugu astang. Vallavanem lootis, et koos maaga saab ligi viiehektariline kinnistu ehk asjaliku peremehe.
Mäekeri sõnul valla jaoks mõisa vaja ei ole. “Piirkond ja küla on liialt väike, et hakata seda ise ehitama. Ehitus maksaks miljoneid,” rääkis Mäeker. “Karja mõisa tegime korda, aga seal on hoopis teine olukord ja inimeste arv,” lisas ta.
“See pole nii nõutav objekt, et me mingeid ettekirjutusi teha saaksime,” rääkis Mäeker, kelle sõnul otseseid ostuhuvilisi ei ole veel vallas käinud.
Vallavanema arvates saaks tulevase omanikuga kokku leppida, et kohalikul rahval oleks hoones edaspidi võimalus ka oma üritusi läbi viia.
MEHIS TULK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised