-1.5 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Euroopa Liit ei anna raha Kuressaare linnatänavate remondiks

Alljärgnevas usutluses tunnistab linnapea Jaanus Tamkivi, et tegelikult pole linnatänavate remondiks Euroopa Liidust lootust siiski lähiaastatel raha saada.
Meie Maas 5. jaanuaril ilmunud uudises “Linnavalitsus kavatseb soojafirma tänavate parandamiseks maha müüa” öeldakse, et Euroopa Liidu abiprogrammil Phare on eraldi programm linnatänavate remondiks, kust, nagu selgub artiklist, võiks üritada tänavate remondiks küsida enam kui poolsada miljonit krooni. Mis programm see on?
Ausalt öelda ma ei tea, kust ajakirjanik selle informatsiooni võttis – mina talle seda küll andnud ei ole -, Phares sellist programmi küll ei ole. Mina olen rääkinud, et ISBA – s on transpordivaldkond, aga see on täna riikidevahelisel tasandil. Selle raha eest on võimalik teha kas raudteesõlmi või suuri läbivaid maanteid.
Kõnelesin meie tänavate teemal Rahandusministeeriumi välissuhete asekantsleri kt Renaldo Mändmetsaga. Ta usub, et raha saada oleks võimalik, kuid mitte enne kahte – kolme aastat, mil Euroopa Liiduga liitumisel avanevad uued fondid. Ja ka siis on vajalik oma osalus.
Täna pakkus Mändmets varianti kirjutada projekt programmile Phare 2000 +, kus on maksimaalne summa 200 000 – 300 000 eurot ehk 3-4,5 miljonit krooni. See summa on suhteliselt väike, kuid me ei jäta ka seda võimalust kasutamata.

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised