-2 C
Kuressaare
Esmaspäev, 29. november 2021

Rootsieestlane ostis Nasva Metallis suurosaluse

Saare Kaluri nõukogu esimees Peeter Jalakas ütles Meie Maale, et Jüri Saks on Nasva Metalliga edukat koostööd teinud juba kuus aastat ja kuna tal oli huvi firma ostmise vastu, vormistati müügitehing ametlikult ära.
“Oleme tehinguga rahul, kuigi alati ei tea, kas müügiks on õige aeg või tulnuks veel oodata,” kommenteeris Jalakas.
“Kõike me nagunii ise teha ei jõua, oleme plaaninud oma tegevusalasid koomale tõmmata,” sõnas Jalakas.
Jüri Saksale kuulub nüüd ligikaudu 80% Nasva Metalli aktsiatest. Ülejäänud on 30 sealse töötaja ja metallifirma pensionäri käes.
“Andsin eelmisel aastal Nasva Metallile juba 70% ulatuses tööd,” rääkis Jüri Saks. Firma üks osakond tegeleb Eesti objektidele tellimuste täitmisega, enamik toodangust läheb ekspordiks Soome, Rootsi ja Norrasse.
Metallifirmas on ametis üle 70 inimese. “Töötajaid esialgu juurde ei võeta, tööd tuleb paremini korraldama hakata,” ütles Saks.
Jüri Saksa ema on pärit Mustjalast Jaunilt ja isa Lümanda vallast Atlast. Selle järgi sai ka Saksa firma nime. Metallitöö kõrval valmivad Atlas ka pildiraamid.
Omanikuvahetusega lahkus firmast 20 aastat ettevõtet juhtinud Jaanus Kiil. “Firmat tuleb siis müüa kui tal läheb hästi. Eelmine aasta oli Nasva Metallil väga hea,” rääkis Kiil. Uuest aastast juhib Nasva Metalli rootslane Lennart Kallin, kes mitu aastat on Saaremaal tegelenud pildiraamide tootmisega.
VELJO KUIVJÕGI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised