-1.6 C
Kuressaare
Esmaspäev, 29. november 2021

Maakondliku sõnakonkursi lõpetab improvisatsioon

Hommikupoolikul võistlevad Kuressaare linnateatri erinevates saalides eraldi noorema ja vanema kooliastme sõnakunstnikud. Noorematele lõpeb päev zürii kokkuvõtete, arvustuse ja auhindamisega, vanema astme esinejad hakkavad aga pärast konkursi lõppu tegema ettevalmistusi improvisatsiooniliseks sõnaetenduseks, mis algab linnateatris kell 17.
“Etendus on kokku pandud materjali põhjal, mis enne konkurssi korraldajaile tutvumiseks saadeti. Et iga võistleja esitab konkursil ühe luule – ja ühe proosapala, valisime etenduse ülesehitusest lähtuvalt igalt esinejalt kavasse ühe numbri. Etendust siduvaid muusikalisi vahepalu pakub Priit Pruul,” selgitas ürituse peakorraldaja, Saaremaa Ühisgümnaasiumi emakeeleõpetaja Rita Ilves.
Improviseeritud sõnaetenduses astuvad üles kõik etlemiskonkursi vanemas astmes osalenud sõnameistrid.
“Peale hakkame lapsepõlvemeenutustega ning läbi tõsiste probleemide jõuame lõpuks järelduseni, et elu võib ka huumoriga võtta – etenduse lõpetavad lustilisemad asjad,” sõnas Ilves. Etenduse käigus kuulutatakse välja ka etlemiskonkursi vanema astme võitjad.
Vabariiklik etlejate konkurss peetakse tänavu samuti Kuressaare linnateatris, Eesti paremad koolinoortest etlejad kogunevad Saaremaale 3. veebruaril.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised