-2.8 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

Elektroonikatööstused otsivad koolitamisvõimalusi

Saare maakonnas tegutseb hetkel kolm elektroonikaettevõtet, mis annavad tööd umbes 200 inimesele. Kõik kolm on valmis oma tootmistegevust laiendama, oskustega liinitööliste juurdevärbamise vajadust hinnatakse juba sel aastal 120 – 130-le.
Üha suurenevale tööjõuprobleemile lahenduse leidmiseks kohtusid reedel Saaremaa elektroonikatööstuse ja Kuressaare ametikooli juhid.
Incap Electronics Estonia OÜ direktori Allan Lipu sõnul vajaks ettevõttesse tööle asuja montaazitehnoloogia -, kvaliteedinõuete -, tooteohutuse – ja majandusalast algõpet. Nii tema kui Enerpoint Saare OÜ tegevdirektori Erik Keerbergi sõnul jääb firmasisene koolitus edaspidigi oluliseks, kuid algõpe peab jääma koolitusasutuste läbi viia.
Edaspidiseks tegevuseks moodustati töörühm, kes esmalt hakkab tööandjate vajadusest lähtuvalt koostama õppekava täiskasvanute kursuseks ning kaardistab nii materiaal – tehnilise kui õppejõudude vajaduse.
Lõpptulemusena valmib õppekava ka põhi – ja/või keskhariduse baasil statsionaaris õppijatele. Kuna kutseõppeasutustes riigieelarvest rahastatav õppekulu õpilase kohta väheneb iga aastaga, siis pidas ametikooli direktor Neeme Rand oluliseks tööandjate abi vastavate õppeklasside sisustamisel.
Kuressaare ametikoolil on hea kogemus tööandja poolt tellitud koolituse korraldamisel koostöös õmblusfirmaga Adniel ja Kuressaare Sanatooriumiga.
Esimese elektroonikadetailide monteerijate kursusega loodetakse alustada juba sel kevadel.
MM

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised