-11 C
Kuressaare
Pühapäev, 5. detsember 2021

Kuressaare saab õpilasmaleva

Õpilasmaleva loomise projekti eesotsas on värskelt pedagoogikaülikooli lõpetanud Raul Vinni, kelle sõnul on õpilasmaleva kõige olulisem eesmärk sisustada Kuressaare noorte suvist vaba aega.
“Paistab, et noortel ei ole suvel midagi teha. Ma ei ole veel nii vana, et mitte mäletada, et pole midagi hullemat suvel niisama tegevusetult logelemisest.”
Vinni sõnul korraldati sellele arvamusele kinnituse saamiseks Kuressaare gümnaasiumi X – XI klassi õpilaste seas küsitlus, mille tulemusena selgus, et suviti töötavad neist umbes pooled.
“Ülejäänud, kes ei tööta, tõid eranditult põhjuseks selle, et neil pole tutvusi. Kui tutvusi pole, siis tööd ka ei saa,” rääkis Vinni.
Kuressaares ja linnaümbruse põllumajandusettevõtetes võiks esimesel maleva – aastal tööd leida maksimaalselt 100 IX – XI klassi õpilast – malevlast, arvab Vinni.
“Ehkki eellepingud tööandjatega on veel sõlmimata, loodame, et nii palju töökohti õnnestub meil leida. Loodame, et kohalikud asutuste ja ettevõtete juhid saavad aru, et noorte jaoks on selline asi väga vajalik,” avaldas ta.
Samas ei koosne malevaelu tema sõnul ainult töötegemisest, kindlasti hakkab õpilasmalevas toimima vilgas seltsielu, korraldatakse rühmadevahelisi kohtumisi ja kokkutulekuid.
“Mingil juhul ei ole see vana maleva ülessoojendamine, see on ikka täiesti uue asja alustamine,” kinnitas Vinni. “Uutes tingimustes ja ühiskonnas vana asja enam teha ei saa.”
Kunagise EÕMi piirkonnakomandörist isa kõrval lapsest saadik malevaeluga kursis olev Vinni leiab, et õpilasmalev on noorte jaoks üks paremaid vaba aja veetmise võimalusi. Tema sõnul lisab ettevõtmiseks julgust see, et mõni aasta tagasi Pärnus tegutsema hakanud õpilasmalev on praeguseks tugevasti jalad alla saanud – Pärnu maakonnas koguneb suviti malevasse üle 600 õpilase.
Seni on Vinni õpilasmaleva loomise asjus pidanud läbirääkimisi Kuressaare linnavalitsuse sotsiaal – ja haridusosakonnaga. Haridus – ja kultuuriosakonna juhataja Urve Tiiduse sõnul on selge, et vajadus noortele töökohtade leidmiseks on olemas ning linn on põhimõtteliselt nõus ettevõtmist toetama.
“Näeme, et ka maleva loomise võimalused on olemas ning süsteemselt on töökohti ilmselt palju lihtsam leida kui igaühel omaette.
Linna noorte huvikeskusele ehk Noorte Avatud Keskusele oleks õpilasmaleva elu korraldamine ka üks esimesi tõsisemaid ülesandeid,” märkis ta.
Linnavalitsus arutab Kuressaare õpilasmaleva loomise ja toetamise küsimust oma nõupidamisel eeloleval teisipäeval.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised