-2.8 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Saaremaal kasvas järsult raskete tööõnnetuste arv

Kui kõikides teistes Eesti maakondades on viimastel aastatel toimunud ka surmaga lõppenud tööõnnetusi, siis Saaremaal pole taolisi juhtunud viimased viis aastat.
“Raskete tööõnnetuste osas ei olnud aga Saaremaal aasta sugugi kiita, sest tavapärase 4 – 6 õnnetuse asemel oli selliseid mullu 17,” ütles Saaremaa tööinspektsiooni juhataja Tiit Aua Meie Maale.
Kokku registreeris Saaremaa tööinspektsioon eelmisel aastal 82 tööõnnetust, millest raskeid oli 17. Rasketest õnnetustest seitse toimusid tööteel ja kümme olid seotud tootmistööga.
1999. aastal registreeriti Saaremaa tööinspektsioonis kokku seitse raskeloomulist tööõnnetust, neist kaks toimus tööteel. Aastal 1998 oli raskeid tööõnnetusi kümme (neist tööteel kaks) ja 1997. aastal toimus üheksa raskete tagajärgedega õnnetust.
Möödunud aasta raskeid tööõnnetusi analüüsides märkis Aua, et ühtegi tootmisharu ei saa esile tuua kui teistest ohtlikumat.
“Põhilised tootmisharud, kus tööõnnetused toimusid, olid ehitus, puidutööstus, kalatööstus, liha- ja piimatööstus,” loetles tööinspektsiooni juhataja.
Tema sõnul toimus eelmisel aastal üks hullemaid õnnetusi augusti keskel, mil töömees kukkus alla ligi viie meetri kõrguselt tellingutelt ning murdis jalaluud.
“Antud hetke seisuga on sellel inimesel 80 protsenti töövõimetuse kaotust, ta vajab pikaajalist ravi ning talle on määratud invaliidsusgrupp,” sõnas Aua.
Ta nentis, et väga suur osa mullustest õnnetustest langes juulisse ja augustisse, mil tööinspektsiooni töötajad olid puhkusel.
Tööinspektsioon registreeris mullu ka neli kutsehaigust, põhiliselt oli tegu traktoristidena töötanud meeste vibratsioonitõppe haigestumisega.
Ka 1999. aastal haigestus Saaremaal kutsehaigustesse neli inimest, kahel varasemal aastal oli haigestunuid kokku kaks.
ANDRES SEPP

Eelmine artikkelPolitseikroonika
Järgmine artikkelRiigilõivumäärad alanesid
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised