-3.4 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

Narkomaanid tõi Muhusse kosuma suurriisuja

Eelmise aasta märtsis karistas Viljandi maakohus Roosalu kriminaalkorras kolmeaastase vabadusekaotusega tingimisi kolmeaastase katseajaga. Roosalule pandi süüks ametiseisundit kuritarvitades võõra vara korduvat riisumist. Lisaks ei või Roosalu töötada viis aastat materiaalselt vastutavatel töö – ja ametikohtadel.
Roosalult on nõutud kohtu korras välja kokku üle 530 000 krooni. Nii suure summa riisus Roosalu aastail 1996 – 1998, olles Leie hoiu -laenuühistu ja AS Leie Liisingu juhataja.
“Sisuliselt ajas Roosalu Leie Liisingu pankrotti,” ütles Leie hoiu – laenuühistu praegune juhataja, Kolga – Jaani vallavolikogu esimees Mati Toomsalu.
Enam kui poole miljoni krooni suurusest võlast oli Roosalu detsembrikuuks Leie hoiu – laenuühistule, mis päris ka AS Leie Liisingu võlad, tasunud 980 krooni.
“Kuna ta on olnud töötu, siis on võlga tilkunud saja krooni kaupa,” sõnab Toomsalu, kes sai Roosalu uuest asukohast Muhus ja narkomaanide rehabiliteerimisega tegelemisest teada Maalehest.Seepeale pöördus Viljandi maakohtu täitevosakond Roosalult võla sissenõudmiseks Saare maakohtu täitevosakonna poole.
Kogudus hädas
Rinsi õigeusukiriku kogudus on hädas, sest Roosalu ei koli preestrimajast välja. Kiriku nõukogu liikme Meinhard Muda sõnul ei ole Roosalu maksnud siiani ka üüri.
Suusõnal oli kokku lepitud, et Roosalu maksab kuus 500 krooni.
“Ehkki ta oli kirikunõukogu esimehele lubanud 15. jaanuariks välja kolida, teatas ta nüüd, et enne jaanuari lõppu ei lähe ta kuhugi,” ütles Muda.
Toomas Roosalu sõnas Maalehele, et ootab ära kiriku keskvalitsuse otsuse.
Eesti Apostlik – Õigeusu kiriku lepingulise juristi Ard Hellamaa sõnul ei sõlmita aga Roosaluga üürilepingut, sest ta pole korrektselt käitunud.
Muhu vallavanema Ain Saaremäeli sõnul pole ta vastu mitte sellele, et Muhus oleks narkomaanide rehabilitatsioonikeskus, vaid viisile, kuidas Roosalu on asja ajanud.
“See, kui vallavalitsus ja kohalik rahvas saab asjast teada poolteist kuud hiljem, ei tekita usaldust,” ütles Saaremäel.
Eestis on praegu kaks narkomaanide rehabilitatsiooniga tegelevat talu, üks Lääne – Viru -, teine Järvamaal.
Muhus toimuvat nn põrandaalust tegevust ei kiida heaks ka tervisekaitseinspektsiooni aidsi ennetuskeskuse juhataja Nelli Kalikova.
Ehkki narkomaanide rehabilitatsiooniga ei pea Kalikova sõnul tegelema tingimata meditsiinilise ega pedagoogilise haridusega inimene, peab ta siiski olema saanud vastava koolituse.
MERIKE PITK,
Maaleht

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised