-3.4 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

Kuressaare lossi päevad rüütliturniiri ja käsitöölaadaga

Lossi päevi peetakse Kuressaares 7. ja 8. juulil. Esimesel päeval keskendub programm kõigele keskajahõngulisele: korraldatakse kesklinnast lossi juurde suunduv kostümeeritud rongkäik, esineb laste vanamuusikaansambel, giidide juhendamisel viiakse läbi teatraliseeritud ringkäike linnuse legendirajal. Avatud on sonetikamber, orja – ja nõiakelder.
Õhtul saab teoks stiilne ajalooline söömaaeg ehk lossihärra pidusöök, millele järgneb maineka vanamuusikaansambli Hortus Musicus kontsert. Südaööl lastakse lossi ees kahuripauku ja vaadatakse ilutulestikku, sellele järgneb rahvapidu.
Päeva keskseks vaatemänguks tõotab kujuneda pärast rongkäigu lõppemist ja päeva pidulikku avamist algav rüütliturniir, mis lubab publikule vaatemängulist jala -, mõõga – ja piigivõitlust, vigurratsutamist ja ammulaskmise võistlust.
Terve päeva on avatud käsitöölaat, kuhu kutsutakse osalema, oma toodangut müüma ja seda rahva silme all valmistama käsitöömeistreid nii Saaremaalt kui mandrilt. Laadameeleolu süvendavad pillimehed, laadatolad ja rahva naerutamiseks mõeldud osavusmängud ning rammukatsumised. Käsitöölaata jätkub veel järgmisekski päevaks, siis annavad laadale ilmet erinevad rahvakunstikollektiivid.
Kuressaare kultuurikeskuse ja Saaremaa Muuseumi eestvõttel korraldatavate lossi päevade eelarve on 114 000 krooni, üritust toetavad Eesti Kultuurkapital ja selle kohalik ekspertgrupp, Kuressaare linn, Saku Õlletehas ja AS Saare Leib.
TIIU TALVIST

Eelmine artikkelLogod hindamisel
Järgmine artikkelKaabeltau Eestis teine
guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised