-11 C
Kuressaare
Pühapäev, 5. detsember 2021

Saaremaa tarbijakaitselt otsis mullu abi 164 inimest

Kommunaalteenuste osutamisel ei olda kõige enam rahul nende veekulude jaotamisega, mis jäävad üle pärast mõõturite näitude võrdlemist, sest maja veemõõturi näit ja korterite mõõturite näitude summa ei klapi. Siin on samuti oodata lähiajal reguleerimist seadusaktiga, mis on praegu väljatöötamisel majandusministeeriumis, sest see on üle – eestiline probleem.
Need inimesed, kellel on elektriküte või paigaldatud soojaveeboiler, ei ole rahul, et nende käest võetakse suvel tasu soojuse eest, nn. soojuskulu. Siin on erinevaid arvamusi, kuid üheselt seadustes selle kohta midagi kirjas ei ole ning rahulolematud saavad praegu oma õigust tõestada ainult kohtu teel.
Kui Eesti Telefon ei võimaldanud enam maksta arveid kohapeal sularahas, ei olnud tarbijad rahul, et tuleb maksta lisaraha pankadele või postile teenustasu näol. Kuna ka riigiasutused ei võta sularaha vastu, ei saa riigiametnikud eriti siin sõna sekka ütelda.
Olukorra muutmiseks oleks vaja tarbijate tugevamat survet, et seadusaktidesse kirjutataks sisse kohustus maksta lisanduvad arveldustasud teenust osutava ettevõtte poolt. Kuid arvatavasti annab see neile põhjuse järjekordseks hinnatõusuks, sest sellist arvlemist saavad üldjuhul kasutada ainult monopoolses seisundis olevad ettevõtted.
2000. a. teisel poolel oli mitu kaebust maamõõdufirmade kohta, mis ei ole suutnud mitme aasta jooksul oma töid valmis teha ja leiavad selleks erinevaid põhjendusi. Kui teenus on juba 5 aastat tegemata, tekib kliendil põhjendatud kahtlusi, kas see töö üldse valmis saab ja kas taoline ettevõte on oma alal kompetentne.
Nii mitmeski vallas ei ole tarbijad rahul vee kvaliteediga ja küsivad, kas nad on kohustatud sellisel juhul üldse maksma. Üks vallavalitsus otsustas vee kvaliteeti rikkuvate veetrasside rekonstrueerimiseks leida raha omavahenditeks sel teel, et tõstis vee hinda, kuigi vee kvaliteet ei ole paranenud, mis muidugi tõi kaasa tarbijate meelepaha.
Siin olen seisukohal, et omavahenditeks peab raha leidma trasside omanik, kuna tarbija maksab tehtud investeeringud trassidesse nagunii hiljem vee omahinna koosseisus välja ja enne investeeringute tegemist hinna sisse arvestatud summa on tegelikult ettevõtte kasum, mida oli näha ka hinnakalkulatsioonist.
Koidu Allvee,
tarbijakaitse peainspektor

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised