-1.1 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

44 % elanikest on maa müügi piiramise poolt

Uuring näitab, et 44 % inimeste hinnangul tuleks piirata kinnisvara ja maa müüki teatud tingimustega neile välismaalastele, kes ei ela Eestis ega oma Eesti kodakondsust.
31 % pooldab maa ja kinnisvara müügi täielikku keelamist välismaalastele. Täieliku keelamise poolt on 32 % eestlastest ja 30 % mitte – eestlastest. 11 % pooldab maa müümist välismaalastele Eesti kodanikega võrdsetel alustel.
Kinnisvara ja maa müügi täielikku keelamist mittekodanikest eestimaalastele pooldab 12 % vastanutest, 18 % eestlastest ja üks protsent mitte – eestlastest.
Piirangutest populaarseim on tingimus, et kinnisvara ja maa ostja peaks elama alaliselt Eestis või olema siin elanud teatud aja. Seda pooldab 61 % mitte – eestlastest ja 34 % eestlastest. 28 % soosib kinnisvara müüki Eestis töötavatele või ettevõtet asutavale välismaalasele. 20 % eelistab müüa vaid teatud tüüpi maad, näiteks põllu – ja metsamaad. Neli % vastanutest leiab, et tuleks piirata maa müüki teatud riikide kodanikele. 24 % eestlastest müüks ka oma maa või kinnisvara ainult Eesti kodanikule. 34 % eestlastest kindlasti ei müüks oma maad või kinnisvara Eestis elavale Venemaa või muu SRÜ riigi kodanikust ostjale.
94 % vastanutest peab kinnisvara ja maa müügil väga oluliseks ostja pakutavat hinda. Pool eestlastest ja 39 % kõigist vastanutest peab oluliseks seda, mida ostja kavatseb maa või kinnisvaraga ette võtta. 7% eestlastest ja 5% vastanutest kindlasti keelduks maa või kinnisvara müügist välismaalasele ka siis, kui too pakub oluliselt kõrgemat hinda.
BNS

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised