-2.8 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

Linnateater saab riigilt 1,4 miljonit krooni toetust

“Tegemist on alles projektiga, mis läheb kultuuriministri juurde kinnitamisele, komisjoni pädevuses on ministrile ettepanek teha, mitte eelarvet jagada,” ütles kultuuriministeeriumi kunstide osakonna juhataja Reet Mikkel.
Tema sõnul peaks kultuuriminister Signe Kivi eelarve kinnitama enne 20. jaanuari ning on täiesti tõenäoline, et projektis esitatud toetuse suurus jääb muutmata.
Seda, et Kuressaare linnateatri arvelt mõni teine Eesti teater tuntavalt vähem raha oleks saanud, Reet Mikkeli sõnul väita ei saa.
“Selles mõttes on see tõsi, et kõigi teatrite peale on jagada üks summa. Ja kui seni oli Kuressaare teatri finantseerimine vaid pool miljonit, siis ülejäänu tuli tõesti kusagilt mujalt kokku hoida.”
“Paistab, et Kuressaare linnavalitsuse, teatri ja ministeeriumi vahel on mingisuguses finantseerimissüsteemis nüüdseks kokku lepitud. Minule tundub, et ministeerium tahab igati kaasa aidata, et Kuressaare teater saaks meie teatrimaastikul arvestatava koha, aga loodab samas, et edaspidistel aastatel muutub riigi osalus kohapealse võimu osalusega enam-vähem võrdseks,” tõdes Mikkel.
Tema andmetel peaks Kuressaare teatrile eraldatavale riigipoolsele 1,4-miljonilisele toetusele lisanduma üks miljon krooni Kuressaare linnalt ja Saare maavalitsuselt.
Kõigi riigilt toetust saavate teatrite vahel läks tänavu jagamisele 105 929 000 krooni, võrreldes 2000. aastaga on summa kasvanud umbes kaheksa miljoni krooni võrra.
TIIU TALVIST

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised