-1.4 C
Kuressaare
Teisipäev, 30. november 2021

Kuressaare ilm internetis

Kuressaare linnavalitsuse hoonesse paigaldatud väike ilmajaam mõõdab õhutemperatuuri, -niiskust ja -rõhku ning edastab andmed iga minuti järel internetti. Seadmed võimaldavad mõõta ka tuule kiirust ja sademete hulka.
20 000 krooni maksvasse mõõtmiskomplekti kuuluv veebikaamera näitab ööpäevaringselt Kuressaare keskväljakul toimuvat.
Ilmakaamera projekti ühe eestvedaja Peeter Matise sõnul paigaldatakse sarnased ilmavaatluspunktid kõigisse Eesti maakonnakeskustesse. Kuressaare kõrval töötavad online-ilmajaamad juba Tartus, Valgas, Tallinnas, Otepääl.
Sedalaadi üleriigiline ilmavaatlusvõrk on Matise väitel ainulaadne maailmas.
“Tulevikus see kindlasti laieneb, tegu on suurema rahvusvahelise projekti algusega” nentis ta ja viitas, et projektist huvitatud ootavad muutusi interneti arengus, eelkõige kommunikatsioonikiiruses.
“Selleks tuleb valmis olla, meie asusime lihtsalt varem tegutsema,” märkis Peeter Matis.
Ilmakaamerate paigaldamine on käima lükatud interneti-huviliste erainitsiatiivil, kinnitas Matis.
“Internet on niivõrd rahvusvaheline asi. Erinevad inimesed erinevates riikides suhtlevad, vahetavad mõtteid ja edasine on juba kokkulepete küsimus,” rääkis ta ja lisas, et tegu on hea tahte algatusega, umbes nii nagu juhtus Linuxiga, mida lihtsalt hakati ühiselt tegema.
“Kui huvi on suur, leitakse ka vahendid asjade elluviimiseks. Pealegi on seadmed hooldusvabad ja võtavad väga vähe ressurssi,” selgitas Matis.
www.ilm.ee käivitajad näevad projekti tuluallikana reklaami müüki oma veebilehel. Ilm huvitab iga inimest, nentis Matis, kelle sõnul loovad regionaalseid ilmaandmeid edastavad veebilehed võimaluse ka reklaami soovitud sihtgrupile suunata.
Matise sõnul ei konkureeri alternatiivne ilmaandmete kogumise võrk hüdrometeoroloogia instituudiga, kellega hoopis koostööd plaanitakse.
MEHIS TULK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised