-2.8 C
Kuressaare
Kolmapäev, 1. detsember 2021

Halduskaebuste arutamine viidi üle Pärnusse

Halduskaebusi saab esitada ka Saare maakohtu kaudu, kust need Pärnusse menetlemiseks edasi saadetakse.
“Ma ei leia, et see õigustatud oleks, kuid noored vihased mehed tegid reformi ära ja arvasid, et see peab nii olema,” lausus Mölder Meie Maale.
“Ma küll ei kujuta ette, miks nii parem on,” lisas ta.
Kuna Saare maakohtus oli pikemat aega vakantne üks kohtuniku koht, viidi Mölder juba aasta tagasi üle põhikohtuniku kohale, seega tema töökoormus reformi tõttu ei lange.
Mölderi sõnul on uue haldusasjade korra väljatöötajad väitnud, et reform aitab halduskohtunikel paremini spetsialiseeruda.
“Teiseks on seadusesse sisse kirjutatud kolmeliikmelises koosseisus arutamine, see tähendab, et kui on keerulisemad asjad, arutavad neid kolm kohtunikku,” lisas Mölder.
Lisaks Pärnule on halduskohus veel kolmes Eesti linnas: Tallinna halduskohus, mille tööpiirkond katab Harju, Hiiu, Järva, Lääne ja Rapla maakonna, Tartu halduskohtus arutatakse Jõgeva, Põlva, Tartu, Viljandi, Valga ja Võru maakonna halduskaebusi ning Jõhvi halduskohtu tööpiirkond on Ida – ja Lääne – Virumaa.
Halduskolleegiumid, kus vaadatakse läbi haldusasju apellatsiooni korras, on moodustatud Tallinna ja Tartu ringkonnakohtu juures.
ANDRES SEPP

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised