-3.4 C
Kuressaare
Neljapäev, 9. detsember 2021

Elektrooniline raamatukaart võeti kasutusele ka Tornimäel

Tornimäe raamatukogu oli üks nendest, kes 1997. aastal Kultuurkapitali kaasabil ostis arvuti, mis võimaldaski liituda rahvusvahelise raamatukogutarkvara “Kirjasto 3000” programmiga.
Raamatukogu juhataja Anu Urmeti sõnul alustas ka tema 2. jaanuaril lugejate teenindamist elektroonilisel teel. Ligemale kahe aasta jooksul on Urmet pooled umbes 8000 – eksemplarisest raamatufondist jõudnud varustada vöötkoodidega, mis ongi vajalik elektroonilise laenutuse teostamiseks.
Täielikult on vööt-koodistatud viimase kolme aasta jooksul saadud kirjandus ning ka kogu eesti, ameerika, inglise ja prantsuse kirjandus. Lugejapileti plastikkaardi vormist Tornimäel loobuti, sest see tuleb lugejail endil kinni maksta.
“Meie lugejad on enamuses õpilased ja pensionärid ja seepärast ei pidanud ma seda otstarbekaks. Lugejapileti saab lugeja küll, kuid see on paberist ja tasuta,” põhjendas Urmet.
Paralleelselt laenutusega käib raamatukogus fondi puhastamine, sest pole ju mõtet vöötkoodistada aegunud raamatut. Vöötkoodi saavad ka uued ajakirjad.
Esimesel tööpäeval oli uuel teel raamatu saajaid Tornimäel 17.
Anu Urmeti sõnul tahab uus süsteem veel harjutamist, kuid on palju mugavam ja kiirem nii raamatukogu töötajale kui lugejale.
AIMI PITK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised