-1.1 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

Arco Vara alustab märtsis kesklinna väljaehitamist

Lepingu kohaselt kohustub kinnisvarafirma rahastama linna 25 miljonit krooni maksva raamatukogu-infokeskuse ehitust ja korraldama kesklinna väljaarendamise vastavalt kinnitatud detailplaneeringule.
Linnal on olemas partner, kes teeb kogu tehnilise töö, kui märtsis infokeskuse ehitus algab, ei tohiks rahastamisel probleeme tulla, rääkis linnapea Jaanus Tamkivi. Ta lisas, et linn ostab objekti hiljem välja.
“Omand ei muutu, aga ehitus tuleb meil ikkagi kinni maksta võimalikult lühikese perioodi jooksul,” sõnas linnapea.
Arendustegevusega seotud käibest saab operaator 6% teenustasu. “Kinnistud tuleb müüa, hoonestusõigused seada, samuti hilisemad rendid,” selgitas Tamkivi.
Kesklinna detailplaneeringusse ja arendusprogrammi on linnapea sõnul haaratud ka endine kesklinna lasteaed ja 3300 – ruutmeetrise parkla väljaehitamine Uuel tänaval.
“On kokku lepitud, et Uue tänava krunt müüakse hiljemalt 1. mail, rääkis Tamkivi, kelle sõnul pole veel lõplikult otsustatud, kas 1 miljonise maksumusega kinnistu ostab omanikult välja linn või Arco Vara.
“Nüüd peaks asi minema täie hooga ja aastal 2002 on kesklinn hoopis uue ilmega. Lisaks infokeskusele tulevad sinna ka teised objektid. Kui neid ka päris valmis ei jõuta, siis ehitusjärgus on need kindlasti,” rääkis linnapea.
MEHIS TULK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised