-4.3 C
Kuressaare
Laupäev, 4. detsember 2021

Tubakaseadus piirab suitsetamist

Riigikogus eelmisel aastal juuni keskel vastu võetud seadus kohustab kas omanikku, valdajat või tööandjat eraldama võimalusel spetsiaalselt tähistatud ruumi või ala suitsetamiseks.
Maasekretär Andrus Lulla sõnul kirjutas maavanem läinud aasta 29. detsembril alla korraldusele, mille alusel on maavalitsuse kolmandal korrusel eraldatud suitsetajatele spetsiaalne nurgake.
Seaduse järgi peab suitsetamisruum olema alarõhuline ning ruumi õhu väljatõmbe ventilatsioonisüsteem peab olema iseseisev ja pidev või ühendatud teiste pidevalt toimivate õhu väljatõmbesüsteemidega eraldi püstiku abil.
“Meil on ruum olemas küll, kus suitsetajad koos käivad, aga kas see ka kõikidele nõuetele vastab, selles osas jään ma vastuse võlgu,” ütles Kuressaare abilinnapea Aarne Mustis.
Mustis, kes kuulub ka ligi kümne lõbustus – ja toitlustuskoha omanikeringi, möönis, et grupi asutustes püütakse uue seadusega seotud küsimusi samuti lahendada.
“Iga maja vaadatakse eraldi üle. Kus on vaja ventilatsiooni, milline ruum jääb mittesuitsetajatele. Paljud tahavad kohvijoomise kõrval ka suitsu teha, seetõttu tuleb võib-olla määrata need ruumid, mis on just suitsuvabad. Sedapidi seadus vist võimaldab ka,” rääkis Mustis.
Saaremaa tervisekaitsetalituse direktor Toivo Tarus hindas tubakaseaduse mõttetuks. Taolisi seadusi, mille täitmist keegi ei kontrolli, on ka varem vastu võetud, lausus ta.
Taruse sõnul ei pea tervisekaitsetalitus tubakaseaduse täitmist kontrollima, vähemalt ühtegi kirja ei ole selle kohta saadetud.
“Võib-olla peaks kontrollima omavalitsus, kelle territooriumil asutus asub ja kes on ettevõttele tegevusloa andnud,” lisas ta.
MEHIS TULKANDRES SEPP

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised