-9 C
Kuressaare
Pühapäev, 5. detsember 2021

Linnavalitsus ei taha infokeskust suurendada

Praeguse variandi maksumus ligineb 30 miljonile, linna piirmäär on aga 25 miljonit, tõdes linnaarhitekt Lilian Hansar. Maht on väga suureks läinud, seetõttu võib linnavalitsusel teostusega probleeme tekkida, nentis ta ja lisas, et linn teeb omad märkused ja järgmisel nädalal projekteerijaga kohtumisel hakkab neile lahendusi otsima.
Ruumiprogramm on igalt poolt pisut paisunud, kommenteeris keskuse teist ametlikku eskiislahendust abilinnapea Aarne Mustis. Ta viitas, et võimalused ruumide kärpimiseks on olemas.
“Projekt on iseenesest hea, sisetänav jagab ehituse kaheks pooleks – raamatukoguks ja konverentsikeskuseks,” ütles abilinnapea. Samas on paljud abiruumid, büroo – ja üldkasutatavd pinnad liialt suured, raamatukogu komplekteerimisruumid üle paisutatud.
Hoone tagumisele küljele on planeeritud mitmeid juurdeehitisi, mis tähendab omakorda objekti mahu kasvu. Seda saab Mustise sõnul vältida ja olemasolevasse kõik ära mahutada.
“Väga kena, aga pind oli tuhat ruutmeetrit kasvanud. Arvestades ehitushindu läheb see üle meie võimaluste. Rahaga, mis on planeeritud nii riigi kui linna poolt, peaksime ikkagi välja tulema,” ütles ta.
Eeloleval kolmapäeval lõpeb esimene pakkumiste voor raamatukogu-infokeskuse projekteerimisele ja ehitamisele. Mustise sõnul on pakkumisdokumendid välja võtnud seitse firmat.
Esimene voor peaks aitama määrata ehituse hinnataseme, mille põhjal linn saab pakkumistingimustes teha veel täiendusi ja muudatusi. Teises etapis peavad projekteerijad-ehitajad pakkuma juba täpse ehitusmaksumuse.
MEHIS TULK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised