-1.1 C
Kuressaare
Neljapäev, 2. detsember 2021

Kunstmuruga jalgpalliväljakut lubatakse kevadeks

Kuressaare linnapea Jaanus Tamkivi ütles, et esialgu on linnavalitsus äraootaval seisukohal.
“300 tuhande krooni suurust leppetrahvi ei ole mõtet veel rakendada ja riidu pole mõtet minna,” märkis linnapea, kelle sõnul tullakse Jalgpalli Liidule vastu, kuna siia lubatakse tuua algselt planeeritust parem kate.
“Kannatame paar kuud ära, kuid kevadeks peab saama väljaku töösse,” toonitas Tamkivi.
Eesti Jalgpalli Liidu president Tõnu Sirel ütles Meie Maale, et kevadeks on väljakul kunstmuru kate peal ja staadion mängimiseks valmis. Tema sõnul jäid ehitustööd viibima, kuna pakutavad katted olid liialt kulunud ja polnud enam sobiva kvaliteediga.
Jalgpalli Liit loodab Talve tänava staadionile leida kunstmuru katte Saksamaalt.
“Seal võetakse väljakud üles tavaliselt kevadel ja kui teame, kus seda tehakse, saame kohapeale vaatama minna ja olukorraga tutvuda,” selgitas Sirel.
Sireli sõnul ei tohiks olla probleemiks, et Kuressaarde paigaldatav kunstmuru kate on juba kasutusel olnud.
“Üldjuhul on nad vananenud rohkem moraalselt,” selgitas Sirel, lisades, et seitse – kaheksa aastat peab kate julgelt vastu.
Talve tänava jalgpallistaadionile paigaldatav miljon krooni ringis maksev kunstmuru kate on tehnoloogiliselt parem, sest sellele käib liiv peale ja nii on ta lähedasem tavalisele murule. Algselt planeeriti paigaldada kummialusel, kuni 5 mm karvaga ja ilma liivata kate.
ALVER KIVI

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised