-3 C
Kuressaare
Esmaspäev, 29. november 2021

Kõrkveres suleti piimapunkt

Seoses lehmade arvu vähenemisega suleti Kõrkvere piimavastuvõtupunkt läinud aasta 1. detsembril. Viimane piimavastuvõtja Aino Kand peab sulgemise peapõhjuseks temasuguse ametniku ülalpidamiskulude kokkuhoidmist ja euronõuete puudumist piimapunktis.
Kas siis lahtise taeva all euronõudeid ei nõuta?
Praeguse piimatooja ja endise Kõrkvere meierei abitöölise Helmerise Leisi sõnul ehitati see maja esimese EV ajal ja piimatoojaid oli siis 60 – 70 ringis ning neid jagus ka kolhoosiaega, kuid kahjuks hakkas nende entusiastide arv järjekindlalt vähenema taasiseseisvunud EV-s ja praeguseks on see vähenemine juba 10 – kordne.
On selge, et kuue pere piima linna vedamine kombinaadile enam kasu ei too. Piimatootjate endi sõnul jäävad praegused üle päeva toodavad piimakogused 300 – 400 kilo vahele.
Avamise algusest peale on Kõrkvere piimapunkt teenindanud ka Ula, Talila, Keskvere ja Kanissaare küla inimesi. Praegu tuleb kohalik piimatööstus nende külade mõnele järelejäänud piimatootjale vastu sellega, et viib oma autoga nende piima kodust ära.
Piimatootjale tähendab see pisikest kokkuhoidu nii ajas kui ka autokütuses.Lehmapidajaid rõõmustab see, et Kõrkveres asub üks Ranna Agro lehmalaut, kust piim igal hommikul kindlasti ära viiakse ja sellega sõidutatakse ka nende piim kombinaati.
AIMI PITK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised