-1 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Enamus küüditatud sõrulasi on taotluse esitanud

Ühingu juhatuse liikme Leevi Hängi sõnul ei ole avalduse blanketti mingil põhjusel jõudnud veel täita 10 – 15 kohalikku sõrulast. Häng kinnitas, et taotluse esitamiseks on veel piisavalt aega ja taotluse blankette on tema käest võimalik veel saada.
Leevi Hängi sõnul ei ole sõrulastele makstava toetuse suurus lõplikult selgunud, kuid ühing teeb omalt poolt kõik, et summa oleks võimalikult suur.
Hüvitise suurus sõltub sellest, kui rasketes tingimustes kannataja Teise maailmasõja ajal oli, kõige suuremat toetust saavad hävituslaagrites viibinud. Peale töölaagrites töötanute ja Saaremaalt Sõrvest Saksamaale küüditatud inimeste võivad toetust taotleda ka need, keda viidi Saksamaale tööle mandrilt.
1944. aasta sügisel küüditasid sakslased Sõrvest Saksamaa ja Poola laagritesse ligi 3500 inimest, kellest kohapeal suri 250. Sõja lõppedes siirdus osa küüditatuist edasi välismaale, tagasi koju jõudis 2500 inimest. Küüditamisohvritest on tänaseks elus umbes 700 inimese.
Algselt 6 miljardi Saksa marga suurune Saksa riiklik toetusfond Mälestus, vastutus, tulevik kasvas läbirääkimiste käigus eelkõige Iisraeli riigi ja mõjukate juudiorganisatsioonide survel 10 miljardi marga suuruseks. Samas soovivad Saksa töösturid, et kompensatsiooni väljamaksmisega lõpetataks ka nende vastu enamasti Ameerika Ühendriikides natsirezhiimi ohvrite poolt algatatud kohtuasjad.
MEHIS TULK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised