-0 C
Kuressaare
Laupäev, 27. november 2021

Tornimäe sai nüüdisaegsed reovee puhastusseadmed

Juba 1996. aastal valitud Pöide vallavalitsuse prioriteediks oli Tornimäe elanike ja asutuste varustamine puhta joogiveega. 1997. aasta sügiseks oligi rekonstrueeritud valla keskuse joogivee varustussüsteem ja pumpla ning seda tänu keskkonnaministeeriumilt saadud 700 000 laenukroonile ning inimestel oli nõuetele vastav joogivesi kraanis.
Valla arengukavas seati esmaülesandeks Tornimäe reovee kanalisatsiooni ja puhastusseadmete rekonstrueerimine, sest 1979. aastal ehitatud puhastusseadmed olid töötanud üle 20 aasta ja seetõttu esines tõsiseid rikkeid ülepumplas ja ka survetrassi purunemisi. Oli viimane aeg veneaegsed avariilises seisundis seadmed uutega asendada. Renoveerimisplaane peeti juba alates aastast 1998. Abivallavanem Vilmar Laagi sõnul saadi mitmete läbirääkimiste tulemusena heaks koostööpartneriks Rootsi firma BAGA International AB. Firmale eraldas Rootsi Kuningriik raha keskkonnaobjektide ehitamiseks Eestisse. Raha andmise tingimuseks oli 50%-line Eesti osalus seadmete maksumusest.
Puhastusseadmed hangiti Rootsi firmalt Baltic International AS. Ehitajaks valiti riigihanke teel AS Stella Ehitus ja ehitustöödega alustati septembris.
Laagi sõnul on kogu ehituse maksumuseks ligi 1,5 miljonit Eesti krooni, millest 240 000 Rootsi krooni maksis Rootsi.
“Ilma selle summata oleks ka EV poolne rahastamine jäänud saamata, sest tegu on ikka vaid ühe väikepuhastiga,” lisas Laak.Keskkonnainvesteeringute keskuselt saadigi 970 000 Eesti krooni tagastamatut abi. Just sellise summa esitas Pöide vald oma esialgses rahataotluses.
Kahekuise katseaja möödumisel vaatab sama komisjon seadmed üle. Kui ilmnevad vead, kohustuvad töövõtjad need omal kulul likvideerima.
AIMI PITK

guest
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
12,899JälgijatMeeldib

Viimased uudised